Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack@l

    veterán

    válasz dezz #4733 üzenetére

    Blablabla bla bla, kösz hogy személyeskedsz, megint...
    De csak hogy on is legyek, az x264 kódolók csak INT magokat használnak :D

    A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

  • Prof

    addikt

    válasz dezz #4733 üzenetére

    Abban nem kételkedem, hogy a megfelelően optimalizált kóddal gyorsabb.
    Én a realitás talaján élek, a szoftver nagyon lassan követi le a hardver újdonságokat. Még az Intel procik optimalizációján is bőven lenne mit javítani, pedig sokkal több pénzt költenek rá.

    Megfizetni ma az árát egy hardvernek amire 3 év múlva lesz 10 program amin gyorsan fog futni szerintem hülyeség. Azt a teljesítményt kell nézni amit a megvásárláskor hoz. A legnagyobb hülyeség megvenni egy gyorsan avuló hardvert drágán azzal a felszólítással majd lesz az még talán gyorsabb is később.
    A programozóknál óraideje drága és drága is lesz, az optimalizáció mindig mostohagyerek lesz (amíg a hardverek olcsók), azok a hardverek lesznek sikeresek amik "tranzisztorból", különösebb felsőbb szintű optimalizáció nélkül hoznak nagy teljesítményt és mindezt kis fogyasztás mellett teszik. Valamint olyan SDK-t adnak hozzájuk, amit a programozó könnyen el tud sajátítani, kiszolgálja és szeret majd vele dolgozni.

    Engem a programok 99%-a érdekel, nem az az 1% amiben talán, valamikor FX optimalizácó révén gyorsabb lesz.

Új hozzászólás Aktív témák