Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz duc #37165 üzenetére

    Nah megvettem a Kingstonokat... mennek szépen az asusban... azt csinálja, hogy megjelenik egy külön profil, ha manuálra teszem proci vezérlést, amiben ddr3 2133 és beállítgat feszeket is, ha arra állítom, csak akkor megy, de azzal meg megy faxán. (a lap ugyebár m5a99fx pro r2, legfrissebb bios-al)
    Van amúgy ugyebár 2133 -DDR3 opció akkor is, ha minden auto-ban van, csak azzal kipusztul a cucc.... csak varnyog keservesen a deszka... :D

    Köszi a helpet, nektek köszönhetően vettem meg, különben elakadtam volna, mert a manual-ban nem írja az meglepően hosszú támogatott modulok listájában. Gagyit nem akartam - sok éve Kingston hívő vagyok...

    Amúgy kösz az IMC elmagyrázást, és leírását, de ilyen mélyen én nem igazán megyek bele a történetbe... nem vagyok sem mérnök, sem valami nagy profi szaki amúgy, csak egy abszolút amatőr, hobbista gamer csupán... :R szóval túl azon hogy nem tudom egy valag rövidítésről hogy mit jelent, sem azt hogy mi a funkciója... túlzottan nem is érdekel/ és nem is biztos hogy megérteném miről van szó egy szinten túl..... :DD

    A 9370 túlhajtását is megpróbáltam, de 4,7-nél egyelőre nem sikerült feljebb vinnem stabilra. Elindul 5 gigán is amúgy, feláll a rendszer, csak megborul a stab teszteken. 4, 7 fölött minden esetben, megpóbáltam vagy 50-60 különféle verzióban....

    Próbáltam úgy hogy minden auto-n, 4,7 és 4,9 közti intervallumban több értéken is, de ugyanúgy instabil marad. Vízhűtés rajta van szóval nem melegedés, 60 egynehány fok fölé nem megy kihajtva.

    Most már feladtam, ugyebár mivel irtózat sok a paraméter, nem próbálgatok tovább blindre kisérletezni, mert van több ezer variáció, tehát hónapokig csak szórakozhatnék azzal hogy kapcsolgatom ki-be a motyót... :Y

    Az említett [link]leírással javasolt paraméterekkel megpróbáltam, de tré azokkal is... :O
    Itt aszondják hogy mindent auto-ra kivéve a következőket:

    CPU VDDA - 2,6 - CPU PDC - T-probe
    DPU LLC - Ultra - CPU Thermal - 130
    NB LLC - High - DRAM CC - 130 +
    CPU Capability - 130 - DRAM PPC - Extreme
    Nb Capability - 130

    CPU/Nb - 2200 / 1,3V
    HTLink - 2600
    DRAM - 1,5V +

    Nem jött be... még 4,7-en sem stabil ezekkel...

    Illetve még úgy is megnéztem, hogy mindent az égvilágon kimaxoltam, tehát a már piros fesz értékek mindenre, és a digi-menüben minden maxra, amit lehet, extrémre - na így még 4.7-el sem bootol be... azaz pardon: egyáltalá nem sehogy... :DD

    Mindhárom verzióban 4,7 és 4,9 közt néhány értéken próbálgattam.

    Csak akkor stabil 4,7-en ha minden auto-ban van. Feljebb nem tudom vinni. Szerintem tán vagy az van, hogy ennyit bír a konfig vagy a proci vagy lap miatt, vagy pedig még erdőzni-molyolni kéne napokat a biosban és előbb -utóbb akár 5 gigán is menne.. de nekem ehhez kvára nincs türelmem.. szóval egyelőre jó lesz a 4,7 .. az végül is annyira nem kevés.... :D

    Valami tipp kedves maistro-k? :R :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák