Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ebegab92

    senior tag

    válasz ViZion #24360 üzenetére

    Még azt bírom a uATX lapokban mikor felül van a PCIe 16x,alatta a PCIe 1x és az alatt meg a PCI portok.Ilyenkor kb. véletlenül sem tudod használni a PCIe 1x portot,mert kb. a kártyák 90%-a dual slotos,és takarni fogja... :U

    [ Szerkesztve ]

    ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

  • Mahrenburg

    senior tag

    válasz ViZion #24360 üzenetére

    ViZion - Félreérted, egyáltalán nem tartom túlzottnak Miklosss elvárásait. Ugyan tréfára vettem, de igazából én is úgy gondolom, mint Miklosss, sőt, ha rajtam múlna, ennél rosszabb lapot ki sem adnának. Én egy konfig összeállításánál mindig a lehető legjobb alaplapből indulok ki, hiszen a CPU-t és a VGA-t később jobbra lehet cserélni (lásd az adatlapomon a "Cuccok"-nál a másodikat, ahol enyhe arányeltolódás figyelhető meg az alaplap javára... :D )
    Számomra elrettentő példa, amikor a drága CPU-t és VGA-t egy lepusztult, minimal-alaplapba "gyömöszölik". :(((
    Szerintem egy konfig felépítése úgy indul, hogy veszünk egy minőségi tápot meg egy minőségi alaplapot, s az esetleges anyagi korlátok megléte esetén csak a többi részegység tekintetében kötünk kompromisszumot!

    Nem is biztos, hogy a mérnökök a hibásak, inkább a marketingesek, ha jól sejtem...

    Miklosss (24363) - Abszolút egyetértek, szerintem nem csak a felsőkategóriás lapoknak, hanem minden lapnak ilyennek kellene lennie, sőt még a masszív, elpusztíthatatlan tulajdonságokkal is kiegészíteném a listát, de ez a "fogyasztói társadalomban" már tényleg álom...

    "Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Új hozzászólás Aktív témák