Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • misimagaki

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tavaly tavasz óta van egy 350USB3-as lapom. Most nas4free fut rajta, elötte freenas volt.
    Egy sima, HP gépből kiszerelt 240W-os ATX táppal hajtom meg.
    2 db WD GREEN 1 TB HDD meg egy DVD iró van benne, meg egy PCI-E TP-Link hálókártya, mert eddig a nas4free nem ismerte az alaplapi Realteket.
    Ez így fogyaszt olyan 40 W körül. Vettem hozzá 150W-os FSP tápot, de azzal sem változott számottevően a 40 W....
    Ezért szeretnék venni hozzá pico psu-t meg külső tápot.
    A gép a késöbbiekben médiapc szerepre fog váltani. Valószinű Ubuntu és xbmc lesz rajta, A hardver kiépítés annyit fog változni, hogy a hálókártya kikerül belöle marad a
    2 db WD GREEN 1 TB - az egyik általában áll.
    1 db DVD író - gyerek meséi dvd-n vannak, nem akarom felmásolni az összeset a lemezekre.
    Szerintetek milyen paneltápot vegyek hozzá? Jól látom, hogy nincs rajtuk 3 db SATA tápcsatlakozó (még átalakítással sem)?

    Én egy ilyenre gondoltam A 60 W-os táp már kevés lenne?

    Biztos van már tapasztalat, hogy milyen fogyasztási értékre számíthatok majd, kérem az ossza meg velem!

    Még a hűtésről is kérdeznék. Ha ledobom a prociról a gyári négy centist, és kivágom a ház oldalát a proci felett és egy halk 8 vagy akár 12 cm-est teszek az oldalapba, az elégséges hűtést fog adni a procinak?

    Üdv,
    misimagaki

    [ Szerkesztve ]

    Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

Új hozzászólás Aktív témák