Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz zsolt501 #75 üzenetére

    Személyes véleményem hogy HTPC-nek továbbra is jobban alkalmas egy ION+Atom kombináció. GPU-s gyorsításnak régóta működnie kéne flottul ATI esetében is, hiszen az kevésbé újdonság, ahogy ION esetében a Geforce 9400.

    Nekem Zotac ION-A lappal amit desktopnak használok főleg linux alól, az 1080p meg se kottyan. Legyen ez a 2006-os Planet Earth. CPU terhelés 0 és 5-10% közt változik attól függően hogy 720p vagy 1080p. Lazán tömörítek mellette 4 szálon 7zip-el. Viszont a CPU ereje nem túl sok sajnos. Főleg mert atom már lassan 3 éves történet, és mert minden webes tartalom elcsúszik a minél több erőforrást igénylő Flash tartalmak felé. Vagy olyan CSS kódot használ ami megint eszi a CPU-t sajnos. Igaz, az én böngészési szokásaim se segítenek rajta (50-100 tab konstans megvan) sajnos. Anyám-húgom egymagos GCLF gépén ez teljesen üzemképes még.

    Engem speciel ennek megfelelően, sokkal inkább a desktop és web lehetőségek érdekelnek ebben a platformban mint a multimédiás. Ha egyszer úgy döntök lesz HTPC-m, akkor félrerakom erre a mostani Zotac lapot :K

Új hozzászólás Aktív témák