Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    ötleteket, segítségeket kérve írok most ide, merre induljak el az alábbi célokkal:

    Kis infó rólam:

    Egy nagyvállalat vidéki telephelyén dolgozom két éve (termelés tervező a pozíció és SAP-val dolgozom nap mint nap). Sajnos semmi fejlesztés.
    Előzőleg Budapesten dolgoztam kisebb cégek rendszergazdájaként.
    Két szemeszter van vissza a főiskolából ( Mérnök informatika szak )
    C# alapismereteimet bővítem autodidakta módon (Microsoft Press, MVA, és írásos jegyzetek,könyvek)

    Szeretnék szoftverfejlesztőként elhelyezkedni Budapesten, de mivel nincs releváns tapasztalatom, valami gyakornoki munka lenne reális ha jól gondolom.. elképzelhető, hogy van olyan cég amelynek gyakorlat alatt is fizet az illetőnek?
    Nyilván a vidékiről való felköltözés és albérlet miatt kérdezem, hiszen úgy lenne megvalósítható a dolog.

    Csak hogy egyáltalán mennyire elrugaszkodott ötlet ez?

    Köszönöm előre is!

    Üdv,
    zapikanka

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    köszönöm szépen mindenkinek, megnézem ezeket az oldalakat. :)

    Tehát ha jól veszem szavaitokból, az, hogy böngészem profession.hu és társait és küldöm a CV-met olyan helyekre amikben látok némi rációt, az nem igazán járható út.

    További szép estét nektek!

    Üdv,
    Z

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    szeretnék segítséget kérni. Valaki hajlandó lenne ránézni az önéletrajzomra, és véleményezni? Jelenleg termelés tervezőként dolgozom SAP-ban és szeretnék váltani IT-hez szorosabban kapcsolódó munkakörre, mert itt jelenleg úgy érzem, hogy egy helyben toporgok és szakmailag nem fejlődök semmit.
    Sajnos nem sokat dolgoztam az IT szektorban és ott is inkább kisebb cégeknél.

    Véleményetek szerint érdemes lenne gyakornokként kezdeni valami cégnél és tapasztalatot szerezni? Üzemeltetés és fejlesztés(Java, C#, PHP) érdekel legfőképpen. Pécsen tanulok Mérnök informatikusként jelenleg levelezőn.

    Köszönöm szépen előre is.

    Szép napot!

    Balázs

  • zapikanka

    tag

    válasz FLx #6361 üzenetére

    Köszi a választ.

    Mennyire van esélyem úgy jelentkezni, hogy megjelölöm: akár a gyakornokoskodás is érdekelne? Szokás-e ilyet leírni jelentkezéskor?

    Nem érzem magamat olyan pengének Java-ban, hogy jelentkezzek akár Junior szinten. Ezért gondoltam 0-ról olyan céghez elhelyezkedni, ahol vesznek fel gyakornokokat.

    A CV-mre valaki tudna vetni egy pillantást?

    Köszi,
    Balázs

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    puhatolózásként csak első körben.. :)

    Januárban diplomáztam - mint mérnök informatikus - és 5 éve dolgozom SAP-val egy könnyűipari cégnél vidéken. Érdekelne maga az SAP komolyabb szinten és LinkedIn-en sok "SAP Consultant" pozícióban dolgozó embert dob fel. Keresgéltem neten, de horror áron vannak tanfolyamok. Tudnátok esetleg tippeket adni, hogy milyen irányba lehetne elindulni olyannak akinek van kis SAP background-ja (Leginkább SAP-PP)?

    Köszönöm!

    Üdv,
    z

  • zapikanka

    tag

    válasz kovsol #9779 üzenetére

    Szia,

    én mint mezei Production Planner kezdtem, de átmentem ilyen Supply Chain Analyst részre is.
    Sajnos ezeket mind felhasználói szinten, de mivel van affinitásom ezekhez a dolgokhoz és infos vegzettsegem is van, szeretnék ilyen admin jellegű vonalon tovább menni.

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    véleményeteket szeretném kikérni munkaerőpiaci elhelyezkedéssel kapcsolatban. Miként, hogyan érdemes nekivágni vidékről Budapestre.
    kis infó rólam:
    29 éves vagyok, eddig vidéken egy könnyűipari cégnél dolgoztam, de váltanék. Mindig is az informatika érdekelt és ott szeretnék elhelyezkedni valamilyen formában.

    munkatapasztalat:
    - 2011ben : 1 év egy fejlesztő mellett kb gyakornokoskodás (Delphi, php, html, css)
    - 2012ben : 1,5 év nagyon alapszintű rendszergazdai munka (10 fős irodában informatikusként intéztem az ügyes bajos dolgokat)
    - 2014 - 2019 : 5 év könnyűipari cégnél production planner (SAP-ban) majd planning coordinator (7 fős irodai csapat irányítása)

    tanulmányok:
    - 2018: mérnök informatikus diploma
    - angol szóban/írásban jól megy (de van nyilván középfokú vizsga is ha az az érdekes)
    - Udemy/Coursera platformokon az általam érdekelt témákban vettem kurzusokat és azokat csinálgatom szabadidőmben
    pl: java, cisco ccna felkészítő, linux-basics, ethical hacking, web-dev
    ha jól gondolom, ezek a kurzusok amiket pár-10 euróért meg lehet venni szakmailag annyira nem elismertek, de ha egy cég látja, hogy szabadidőmben nem Fortnite-ozok, hanem ezeket bújom akkor gondolom az nem mínusz pont.
    A fent említett területeken bármelyikben úgy gondolnám, hogy szívesen elhelyezkednék, de nincs releváns tapasztalatom.
    Budapest lenne a cél mindenképp, viszont mostani albérlet árak mellett reális lehet olyan munkákat találni kvázi pályakezdőként, amivel "megéri" felköltözni? Vagy megpróbálni valami távmunkával tapasztalatot szerezni és utána erőltetni a költözés dolgot?
    Arra gondoltam, (nem tudom mennyire bevett szokás), hogy LinkedIn profil-ban kicsit háttérbe szorítani az 5 év production planninget
    (mert be-be találnak munkalehetőségekkel), jelezném a headhuntereknek, cégeknek stb, hogy IT irányba orientálódnék, hátha fent akadok egy két filteren. Eközben elküldeni olyan pozíciókra a cv-met, amik tetszenek és reálisnak látom a bekerülést.

    TL;DR;
    LFW
    üdv,
    Z

  • zapikanka

    tag

    Sziasztok,

    köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást.

    Udemy-n én ezt a kurzust vettem meg, ezt vették meg a legtöbben és ennek volt a review-ja a legjobb. Az oktató 1-2 órán belül választolt, ha kérdésem volt és rendszeresen adtak hozzá újabb feladatokat.

    Érdekes lenne tényleg tudni, hogy milyen súllyal kell az egyes fejezeteket tanulni, melyikre kell több hangsúlyt fektetni és melyik az amit csak átpörgetsz, csak hogy tudd, hogy ilyen is van, de való életben nem sokat használod. Vagy hogy ha végzel ezzel a kurzussal akkor milyen eséllyel oldod meg az xy problémát amit eléd raknak egy coding állásinterjún.

    Lassan remélem kiderül. :))

Új hozzászólás Aktív témák