Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Egon #9250 üzenetére

    btw bizonyos speciális munkakörök kivételével a nem azért egyértelműen diszkriminatív szűrő.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • bambano

    titán

    válasz Egon #9250 üzenetére

    "Az Infotv-ből levezethető, hogy személyes adat kezelése során meg kell feleni a célhoz kötöttség elvének,": az nem levezethető, hanem kötelező alapelv, szó szerint benne van :) de nem is adatkezelést emlegettem, hanem adatkészletezést.

    De itt nem ez a lényeg, mert nyilván tud célt mondani a fénykép kezeléséhez. Az a lényeg, hogy *törvényes* célt nem tud mondani. És mivel *törvényes* célt nem tud mondani, így csak és kizárólag jogellenesen kezelheti a fényképedet, ha te arra önként nem adsz engedélyt.

    "két dolog történhet: vagy be sem hívnak interjúra": számomra ez jobb megoldás, nem pazarlok időt egy olyan munkaadóra, akivel vélhetőleg úgyis összerúgnám a port záros határidőn belül.

    "Tekintettel arra, hogy a CV-det és vele együtt a fényképedet csak a kiválasztás végéig kezelhetik, azt gondolom adatvédelmi szempontból semmit sem veszítesz, ha csatolsz fényképet, amennyiben kérik.": szerintem meg igen, mert ha komolyabb összeggel kellene fogadnom arra, hogy vajon megtartják-e az adatvédelmi szabályokat a toborzásnál, akkor arra fogadnék, hogy nem. egyébként is, fontosak az elvek, időnként az embernek az asztalra kell csapnia, különben nem veszik komolyan.

    az álságosságban igazad van: jogszabály erőltetésével, kényszerítéssel akarnak elérni társadalmi fejlődést. szerintem nem működik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák