Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AliExpress

    újonc

    válasz JLK_ #9991 üzenetére

    Nem hiszed el, nem baj.
    Mivel írtam azt is - arra nem reagáltál - hogy van valódi gyöngy ékszerem, tehát nem
    csak érzékszervi "megállapítsom" alapján tudom megkülönböztetni a gyöngyöket.
    És abban is kételkedsz, hogy a valódi gyöngy súlya mérhető, igenis nehezebb, a hamis az valami műanyag,
    amit bevontak szintén valami műanyag izével...és tükörfényes.
    Az eBay-en egy spéci gyöngyös oldalon olvastam egy hosszú tudnivaló információt, hogy egy laikus a legkönnyebben érzékszerveivel is meg tudja állapítani a gyöngy hamisságát.
    Részletezte, hogy melyik fajta gyöngy hol lelhető fel a világ tengereiben, főként az ázsiai tengerekben és
    ázsiai beltavakban, és Ausztráli parjainál.

    Nem shell gyöngyről beszélek, mert az sem valódi, de mégis vásárolják, mert tartósabb, nem homályosodik el pl. parfőm, vagy mosdószer hatására... az pedig úgy készül, hogy a kagyló belselyét összetörik, préselik,
    és a külső felületét l-2 mikron vastagságban nem veszti el a fényét nap hatására és nem szárad ki sosem.. Persze aki ért hozzá mindjárt látja, hogy ez nem kagylóban növő gyöngy, hanem festett. Ez a shell gyöngy mégis fogy, mert mint írtam tartós, és mint ahogy sokan nem vesznek valódi brill követ mert nincs pénzük rá, de szeretnének brillnek látszó ékszer, így vesznek laboratóriumban előállított kővel díszített ékszert, mert az is szép, így ez a réteg, aki a gyöngyöt szereti a drága tengeri-tenyésztett gyöngy helyett shell gyöngyöt vesz.
    De nem akarsz úgy látom megérteni.
    Lehet, hogy profi vagy Aliexpressz ügyben, de talán annyira mégsem.
    Egy másik oldalon egy másik eladónál az ékszer ezüst mivoltára rákérdeztem, mert a leírásban az egyik helyen az volt írva a fém megjelölésre, hogy ötvözet, vagy cink ötvözet ilyesmi, de ugyanakkor a másik jelölésnél azt írta, hogy ezüst 925 pecsét.

    Azt írta, hogy az európaiak " szeretik a 925 jelzést, hát mi teszünk bele". Én szétszakadtam a röhögéstől,
    imádtam őt, hogy ilyen becsülettel bevallotta. Persze, ha vásároltam volna tőle, akkor már nem annyira
    lenne nevetséges a dolog. Ennyit az Alin lévő becsületes eladókról, akiknek a fiókját felfüggesztik, ha
    nem a leírásnak megfelelő cuccokat árulnak.
    Én is szeretlek!
    .

Új hozzászólás Aktív témák