Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spyduck

    nagyúr

    válasz DirtyFREE #4010 üzenetére

    Spyduck kolléga először megvette a diszkoszokat és csak után kezdett el lépcsőzni, párszor jól be is b@szta a sípcsontját :DDD
    Sajnos az egyik diszkoszom meg is halt.

    Az volt a baj, h nem evett, egyszerűen nem értettem miért. Aztán bementem a boltba és megkérdeztem. A válasz az volt, h: "Úgy is enni fog, nem hülye".
    Természetesen megkérdeztem pár fórumon, sajnos nem speciális fórumon, ott a válasz az volt: "Zugevő, el kell bújni és akkor majd eszik"
    Én hülye el is bújtam és leskelődtem, h mikor eszik :DDD

    Eltelt 1 hónap és elutaztam Kaposvárra anyámhoz. Ott bementem egy boltba ami hála istennek egy olyan ember tulajdonában volt aki egy állatorvos és még diszkoszokkal is foglalkozik. Ő rögtön rávágta, h : HEXAMITÓZIS

    Ez egy bélparazita ami benne él minden diszkoszban és ha a hal nem érzi jól magát akkor elszaporodik benne. Ezt a rossz víz és a rossz táplálék okozza. Viszont ő szerinte ebből nem gyógyul meg a hal ha már hosszú ideje ilyen. Azt a megoldást tanácsolta, h vegyek KLION tablettát (nőknek szokta felírni a nőgyógyász ha bakteriális okból kifolyólagos hüvelyfolyásuk van) és vegyem fel a vízhőfokot 33-34 fokra. Azt is mondta, h ha már régóta ilyen akkor a bélrendszer annyira elváltozik, h előbb utóbb meghal. Megcsináltam a KLION kúrát és meg is gyógyult de már annyira le vlt soványodva és annyira keveset evett, h láttam, h itt a vég. Utána még élt 2 hónapot de rossz volt nézni, h nagyon gyenge, megölni meg nem tudtam mert nagyon a szívemhez nőtt.

    Volt egy köztes eset amikor egy másik halam is beteg lett. Sajnos mert én hülye tubifexet adtam nekik. Ezután találkoztam egy másik emberrel akinek 1000 literes akvriuma van és tök jóban lettünk. Neki vannak a "két fej" :DDD nagyságú diszkoszai. Ő szerinte nem adjak KLION-t mert azt csak végszükségben kell. Az ő tanácsa az volt, h: Rakjam egy különn akváriumba és 10 litereneként egy púpos evőkanál sót rakjak a vízbe és rakjam fel a vízhőfokot 34 fokra mindezt 3 napig. Mivel

    Azóta jó minden, speciális kaját kapnak és folyamatosan cserélem a vizüket.
    Remélem nem untattam senit :DDD

Új hozzászólás Aktív témák