Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alg

    veterán

    válasz freelanced #33309 üzenetére

    Olyan rengeteg tapasztalatom azért nincs, ahogy a linkelt naplóból is látszik, szerintem itt a topicban bőven vannak nálam jóval tapasztaltabbak...

    Ha ilyen kicsiben godolkodsz, akkor elég lehet egy Eheim classic 250 szűrő, palackos CO2-ből akár egy fél literes palack vagy egy Sodastream rendszer, esetleg élesztős. Kell még fény, ledet raknék rá ami tud minimum 50-60lument literenként. Akár DIY építve, ekkora méretben egyszerű az is. Kínaiból a Chihiros-t ajánlanám.

    Tropica talajt tennék bele, Sagittaria Subulata-t gyepnek (bár a képen lehet Echinodorus Tenellus van, azzal is lehet próbálkozni), keresni kell egy szép darab fát, rakni rá Microsorum Tridentet (ezt aztán lehet majd ritkítani/metszeni ezerrel, mert képes benőni az egész akváriumot pár hónap alatt).

    + 2-3 hét múlva pár cherry garnéla, egy csapat nanohal és kb. kész a setup.

    Valami hasonlót tervezek amúgy már egy jó ideje én is, megvan hozzá minden csak be kellene rendezni (meg helyet találni neki).

    A lényeg szerintem hogy gondold végig mit szeretnél, mennyit akarsz foglalkozni vele (a növényesekkel jellemően kicsit többet kell) és ahhoz igazítani a felszerelést meg a berendezést.

    [ Szerkesztve ]

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák