Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yuden.Yari

    csendes tag

    válasz bringasisti #18480 üzenetére

    Én kidobnám a víz tesztet, mert hülyeség.
    Akvárium kezdésnél, és kérdéses helyzeteknél szerintem jó, ha van. Nyilván nem méregetem naponta, de 2 évente egy dobozt azért elhasználok. Főleg új akvárium beállításnál, főleg, ha magam is tudom, hogy picit idő előtt telepítem a halakat. Jó az, na.. :)

    Egyszerre vennék bele halat nem apránként, és mikor megérkeztek akkor minimum egy Parakill.
    A víz terhelése miatt eddig mindig több csomagban érkeztek a halak, eddig nem volt gondom. Most sajnos megszívtam.
    Miért öntsem nyakon őket vegyszerrel? De komolyan kérdezem, ez bevett szokás? Lehet nincs semmi baja, de máris tegyem taccsra a vizem? Ne haragudj, nekem ez nem tetszik. Akkor inkább már egy karantén akvárium.

    Előbb lemaradt ne vásárolj a boltból ahol a guppit vetted
    Erre ezt válaszoltam: "Sajnos nem egy helyen vettem a halakat, és gyakorlatilag mindegyik csapatból véletlenszerűen döglött meg, ezért fogalmam sincs, honnan hoztam a betegséget. "

    Szóval olvastam a hozzászólásod, köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de rajtad kívül más is írt, és nem lehet egyszerre több embernek válaszolni. (Ha igen, mea culpa.)

    @Silentfrog
    Elsőnek emeled fel a medence hőmérsékletét 26-28 fokra az sosem árt.
    Megtörtént, jó ötlet, eszembe sem jutott.

    Az ammónia és nitrit mérgezésnél nem tudok olyan tünetet amikor kifehéredik a hal szája
    Sajnos én sem..
    a vízteszttel csak azt látod, hogy a víz rendben van, a baktériumokat és a parazitákat a tesztek nem mutatják ki.
    Ez egyértelmű, nem vagyok teljesen kezdő, csak még sosem volt betegségem.

    Attól, ha egy ember beteg és átviszik a kórházban az egyik szobából a másikba a attól ugyanúgy beteg marad.
    Ezért utálni fogtok, de arra gondoltam, hogy ha ennyire kritikus a helyzet (hullanak, mint a legyek), akkor lehet egyszerűbb humánus módon megoldani, és inkább újrakezdeni, mint kínozni, vegyszerezni és a végén ugyanaz az eredmény (felfordulnak, mert mondjuk nem is arra kezelem őket, amire kellene).
    De mint írtam, egyelőre a maradék halacska tartja magát Wááá...ránéztem, mikor ezt írtam, és látom a szűrő mellett megint egy hulla. :( :W Feladom...kezdem elölről. :(((

    Köszi a tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák