Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silentfrog

    Topikgazda

    válasz havri1 #16488 üzenetére

    Nekem 31 darab 10 centis sügerem van. Eszenek normálisan,reggel fagyasztottat kapnak este lemezest vagy granut. 300 literes a medence.
    Két szűrőm van egyik olyan mint a tied a másik meg egy Fluval 203 /tök ugyanaz mint az Eheim 2213./
    Annyira elég ez a két szűrő, hogy mostmár 2 hónapja nem takarítottam a Tetratec 1200-at jelentősen vissza esett a vízforgatás de még mind nem jelent meg mulm a legcsekélyebb mennyiség sem.
    Egyszer linkeltem képet,és láthattad, hogy tele van fával ami tovább gyengíti a vízáramlást.

    Szerintem az opálosság mástól van.
    Sügereid vannak,azoknak nem árt a só. Próbáld meg felsózni a vizet 10 kávéskanál /nem mokkás és nem is evőkanál/ só kifejezetten nem árt a halaknak.

    Nálam is volt egy időben opálosság, itt a Purigen volt az okozója,pár hét alatt elmúlt.

    (#16489) bajtokarpi.: Ez a teszt szerintem semmit sem bizonyít. A baktériumoknak bizonyos méret kell amiben meg tudnak telepedni. Az, hogy egy anyag porózus nem azt jelenti, hogy az a legjobb biológiai szűrőanyag.
    Szerintem vegyél olyat ami biztos jó, a pénztárcádnak megfelelő árút

    Matrix Trop
    Sera Siporax
    Seachem Matrix
    Eheim Pubstrat Pro
    Ada Bio Rio

    Az első kettő olcsó 2000 forint alatt megkapod. A Matrix Tropot dicsérik nagyon az 1700 forintos árához mérve nagyon jó szűrőanyag hírében áll.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák