Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vamp

    senior tag

    válasz plömplöm #1023 üzenetére

    Egyébként fizikailag hogy lehetséges a 3700? Nem 2800 körül szab határt a Ni-Mh cellák technológiája?

  • Zola007

    veterán

    válasz plömplöm #1023 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszokat:
    Kernel (#1022) és plömplöm (#1023): Én úgy tudtam, hogy az alján lévő felirat az az intervallum, amin belüli akksikat tölt (nem is nagyon van ezen kívüli)

    De: vagy itt v. vmi másik fórumon olvastam (mikor töltőt kerestem), hogy volt akinek 2850-es akksiba belepumpált 4000-4500 mAh-t, sőt volt vki, akinek rosszak voltak a régi akkui és 6000 körülig töltötte ---------> ezek alapján gondoltam, hogy nincs beépített limit, a voltcraft honlap alapján is az alkalmazott technológia csak a feszültségváltozást figyeli a maxnál.
    Csak gondoltam megkérdezem, hátha másnál is mindig pontosan ugyanott áll meg.
    Kérdés: nem úgy vannak egyébként belőve a gyári töltők (amiket kitben adnak), hogy 1,4 C-ig töltsenek

    BEE (#1030): Azért jók azok még a zseblámpába, egy éjszakát kihúz, reggel töltés, aztán replay + szerdán is jól jött, mikor délután megtudtam, hogy este it lesznek a dakaros kocsik és telenyomattam a két szar szériát gyorstöltéssel (700 mA), mert a lemerült új recykokat nem akartam szétverni ilyen nagy árammal, viszont kellett a cufla.
    Másik részről meg az a gond, hogy 1 hét után is ki tud venni a Uniross akkukból 1400-1500 mAh-t, s ezért nem volt halvány lila sem, hogy akkor mi lehet a baja (fesz rendben, betöltés rendben, kivét rendben)???

    Kernel (#1031): szerintem jó volt a példa és értelemes. Én is úgy tudtam, hogy bármennyit rá lehet nyomni és a fémdarab példa se egészen hülyeség: nem így működnek a hősugárzók, vízforralók, stb??? (ez is laikus kérdés)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák