Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devpernull

    tag

    válasz Prien #2687 üzenetére

    Ez alapvetően két jelenség, a SOD-ot arra szokták mondani, amikor a sokáig nem használt tablet alvó állapotba kerül, ahonnan nem ébred fel a bekapcsoló gombra. Ez szinte biztosan a Broadcom wifi modul energiaellátási gondjai miatt van, néha segít, ha mindig bekapcsoltra állítod a wifit. Mióta az enyémen bedöglött a wifi, ezt nem produkálja.
    A másik jelenség, amiről írtam, az a hot reboot miatti fagyás, amikor akár 5-10 percet is kell várni a lekapcsolás és a bekapcsolás között, különben csak a zöld robotig jut el és lefagy. Erről nem írnak a fórumokon, de ezt nem a wifi okozza, mert ez nem múlt el nálam. Gondot nem okoz, csak dühítő.

    Ha valakit érdekel a téma: úgy tűnik, sikerül rávennem egy Realtek8192CU alapú külső wifi modult a működésre. Szerencsére nem kellett nekem cross compiler-rel drivert készítenem, mert egy japán srác megcsinálta, itt lehet letölteni, a lap alján van a mediafire link: [translate-tel angolra fordított]
    Még a csatlakozással vannak gondjaim, de a led már felvillant rajta. Nagyon nehéz nekem az androidos parancssorral konfigurálni...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák