Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #903 üzenetére

    pontosan. illetve ha 2016-ban volt még evás jövedelmed, akkor be kell vallani a 1643-on is (nem tértél ki rá, mióta vagy katás).

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #905 üzenetére

    bocsi, a 16KATA-ról semmit sem tudok, a 16K102-n kell az "1 millió forintot meghaladó", azaz egymilliónál több kifizetést "bevallani". én is küldtem be 16K102-t, arra azért figyelj, hogy nálad jó eséllyel pénzforgalmi elszámolás van, azaz a ténylegesen kifizetett (és nemcsak kiállított) számlák játszanak. erre azért hívd fel a kifizető figyelmét és, mert ők jó eséllyel nem pénzforgalmi elszámolással működnek :)

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #1001 üzenetére

    semennyire... én ezt olvastam előtte napokban: [link] azóta elolvastam a tényleges, 2018.01.01-től érvényes jogszabályt és ott továbbra is a 8 milla a mentességi határ.
    a másik kérdésedre. idézek a katás tájékoztató füzetből:
    "Az adóhatóság ellenőrzési eljárás keretében - az ellenkező bizonyításáig - vélelmezheti, hogy a kisadózó és a kisadózó vállalkozással összefüggésben a 13. § szerinti adatszolgáltatásra köteles adózó között munkaviszony jött létre.
    A vélelmet akkor kell megdőltnek tekinteni, ha az alábbi körülmények közül egynél több megvalósul:
    • a kisadózó a tevékenységet nem kizárólag személyesen végezte vagy végezhette;
    • a naptári évi bevételének legalább 50 százalékát nem adatszolgáltatásra köteles személytől (a továbbiakban: megrendelő) szerezte;
    • a megrendelő nem adhatott utasítást a tevékenység végzésének módjára vonatkozóan;
    • a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll;
    a tevékenység végzéséhez szükséges eszközöket és anyagokat nem a megrendelő bocsátotta a kisadózó rendelkezésére;
    • a tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozza meg;
    • a kisadózó vállalkozás minden kisadózóként bejelentett tagja, illetve a kisadózó egyéni vállalkozó a naptári év egészében azért nem minősül főállású kisadózónak, mert heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonyban áll vagy a kisadózó vállalkozáson kívül más vállalkozásban főállású társas vállalkozónak minősül (ideértve a más kisadózó vállalkozásban fennálló főállású kisadózói jogállást is) feltéve, hogy a kisadózó vállalkozás naptári évi bevételének legalább 50 százalékát olyan személytől szerezte, akivel/amellyel a kisadózó a naptári évben nem állt a fent említett jogviszonyok egyikében sem"
    nálam is hasonló, csak három nagyobb partnertől van meg kb a bevétel 80-85%-a. saját eszközökkel dolgozom, saját munkabeosztás szerint, de az információk megszerzése végett célszerűbb a megrendelő telephelyén végeznem a munkámat.

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #1003 üzenetére

    Egyet elég hitelt érdemlően bizonyítani. Laptopról, nyomtatóról, szoftverről számla, gondolom van...

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #1014 üzenetére

    belenéztél amit a kolléga fentebb linkelt...? aszerint már KETTŐ feltételnek kell legalább megfelelni, hogy ne minősítsék a KATA-s jogviszonyt munkaviszonynak ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #1021 üzenetére

    helyesbítő számlának hívják, ezt fel is kell tüntetni a számlán: "xy számú számla helyesbítő számlája. helyesbítés oka: blabla." célszerű mínuszolni az eredeti tételt, pluszolni a következő sorban a jó áron számolt tételt és a különbözetet alul levezetni a szokásos módon. arra vonatkozóan nincs előírás, hogy a pénzügyi rendezésnek ugyanolyannak kell lennie, mint az eredeti számláénak. azért a biztonság kedvéért átutalásra állítanám ki és a pénzmozgást bizonylatolnám bevételi/kiadási pénztárbizonylat tömbben. téged is véd és a kedves ügyfelet is :DDD

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • cuebler

    senior tag

    válasz konyi79 #1075 üzenetére

    ÁFA törvény:
    "188. § (1) Alanyi adómentesség abban az esetben választható, ha az adóalany 2. § a) pontja szerinti összes termékértékesítése, szolgáltatásnyújtása fejében megtérített vagy megtérítendő ellenértéknek - forintban kifejezett és éves szinten göngyölített - összege
    a) sem a tárgy naptári évet megelőző naptári évben ténylegesen,
    b) sem a tárgy naptári évben ésszerűen várhatóan, illetőleg ténylegesen
    nem haladja meg a (2) bekezdésben meghatározott felső értékhatárt.
    (2) * Az alanyi adómentesség választására jogosító felső értékhatár: 8 000 000 forintnak megfelelő pénzösszeg."
    "189. § Az adóalany belföldi nyilvántartásba vételével egyidejűleg is választhatja a tárgy naptári évre az alanyi adómentességet. Ilyen esetben elegendő a 188. § (1) bekezdésének b) pontjában említett feltételt időarányosan teljesíteni."
    igazából ha nagy "disznó" vagy, 4 millióig elmehetsz adómentesen, kihasználva a két törvény (ÁFA, KATA) közötti 1 millió/fél év rést.

    (#1076) MasterMark: bajod éppenséggel nem lehet belőle. ha kellőképpen parás vagy, nyugodtan ragaszkodhatsz hozzá, hogy nem adod meg (kérd el a GDPR-os szabályzataikat, ahol ez szabályozva van :P ) az ÁFA-törvény szerint nem kötelesek magánszemély vásárló adóazonosítóját feltüntetni. mondjuk jellemzően azért szokták kérni, hogy kiszűrjék a céges- és magánvásárlókat, mert ugye a fogyasztóvédelmi törvény előbbieket nem védi úgy ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

  • Cilindrik

    aktív tag

    válasz konyi79 #1081 üzenetére

    ok mondom fogalmam sincs az adózásról, mezei alkalmazott vagyok, csak tanácsért jöttem:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák