Hirdetés

Aktív témák

  • vorosv

    csendes tag

    Udv mindenkinek,
    nemreg ota van digitalis kameram, es azota foglalkozom a videoszerkeszto programokkal is. Parat kiprobaltam (tobbek kozott az Adobe Premiere Pro-t is), de mivel meg teljesen kezdo voltam, es a Premiere tul bonyolultnak tunt, vegul a pofonegyszeru Pinnacle Studional kotottem ki. Eleg sokat tud a Pinnacle Studio is, de ahogy sorra csinaltam a videoimat, ugy jottem ra a program hianyossagaira. Szoval most ott tartok, hogy meg 1x nekifutnek a Premierenek, mert azt hallottam, nagyon profi program, de talan epp ezert mar a latvanya is ijeszto, egyedul biztos, hogy nem jonnek ra a benne rejlo rengeteg lehetosegre. Ezert korulneztem a neten, van e vmi konyv, ami bemutatja a progit. 3mat talaltam:
    1. ADOBE PREMIERE PRO 1.5 (DVD-MELLÉKLETTEL)
    2. DIGITÁLIS VIDEÓZÁS ADOBE PREMIERE 6.0 ALKALMAZÁSÁVAL
    3. VIDEOSZERKESZTÉS ADOBE PREMIERE PROGRAMOKKAL
    Hat elegge meglepodtem, es nem is ertem a dolgot, mert nemreg sikerult beszereznem a Premiere Pro 7-est (ami tudtommal a legujabb), es a konyv a 6-osrol talan meg megfelelne (2001-ben jott ki), de a konyvet az 1.5-ostol (amely raadasul az idei, csak par honapja kaphato) nem igazan tudom hova tenni - ha az a szam a verzioszamra utal.
    Szoval kernem a hozzaertoket es akik esetleg ismerik a konyveket, hogy segitsenek, melyik konyvbol tudnam megtanulni a progit jol kezelni! Mert az elso konyv bar joval dragabb a masik kettonel, szerintem tuti lenne (a szerzo maga az Adobe), de engem teljesen megzavart az 1.5 meg a 2005-os kiadas. Szoval megkoszonnem, ha valaki tudna segiteni...
    Ja, es meg vmi: tud a Premiere DVD menut kesziteni? Mert en kerestem, de sehol nem talaltam. Lehet, hogy csak az en figyelmemet kerulte el, de ha tenyleg nincs benne ez a funkcio, akkor mivel lehet profi menut csinalni es beletenni azt a mar elkeszult Premiere-es videoba?
    Koszi a segitseget!

    Wil

    Wil

Aktív témák