Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • errorcode06

    őstag

    Sziasztok!
    Mivel nem nagyon értek a digitális fényképezéshez, meg a photoshop-hoz, így gondoltam hozzátok fordulok segítségért.
    Adott a dark frame képpárom, de sehogy sem sikerül belőle normális képet csinálnom, a leírás, amit kaptam hozzá, számomra, közel sem mondható tökéletesnek.

    "A "Korrigált kép" elkészítéséhez a JÓ képből sávonként vonja ki a DARK képet!"

    Ez photoshopban konkrétan mit jelent?
    Mert már reggel 9 óta ülök a gép előtt a PS-t (meg a netet) bújva. Kipróbáltam már sok mindent de sehogy sem sikerült eddig.

    Ha valaki tud, legyen olyan kedves és segítsen ki egy kis magyarázattal.

    "Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

  • errorcode06

    őstag

    válasz ViZion #20151 üzenetére

    Bocsi, lemaradt

    Szerk.: szóval ami a látható képen van azt kéne kapnom.

    A tutorial meg kifullad ennyiben (mármint ebben a sorban)...

    Szerk2: ennyi a tutorialom:
    I. A DARK-FRAME képek közül válasszon ki egy "JÓ és egy DARK" képpárt. A DARK kép alapján számítsa ki :
    - 8 bites hisztogram esetén a 250-nél nem kisebb (250, 251, 252, 253, 254, 255) intenzitású pontok számát,
    - 16 bites hisztogram használata esetén a 64 000-nél nem kisebb intenzitású pontok számát vegye figyelembe.
    Végezze el a "Dark-frame képek értékelése" oldalon lévő egyéb számítási feladatokat is. A "Korrigált kép" elkészítéséhez a JÓ képből sávonként vonja ki a DARK képet! A személyenkénti képek tetszőlegesek, de a csoport tagjai között nem lehet azonos a kiválasztott JÓ - DARK képpár!

    [ Szerkesztve ]

    "Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

  • errorcode06

    őstag

    válasz tikshow #20155 üzenetére

    Nézd, fogalmam sincs hogy mit kellene csinálnom, az a helyzet.

    Felvettem a tárgyat (fakultatív), jártam előadásokra (ahol képtömörítési eljárások, állománytípusokról, stb-ről volt szó), majd egyszer (1 hete), hozzám csaptak egy félig kitöltött word állományt, meg ehhez hasonló bőbeszédű tutorialokat, hogy ez a tárgy teljesítésének feltétele, van rá 2 heted.

    Életemben nem használtam (talán ha max 10 alkalommal) PS-t, szóval így foglalmam sincs hogy mit kellene megoldanom, és azt sem tudom hogy hogyan. Egy biztos, ha holnapig nem jutok vele dűlőre, inkább befizetem azt a 6 vagy 10k huf-t, és leadom ezt a szaros tárgyat a pics*ba...

    [ Szerkesztve ]

    "Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

  • errorcode06

    őstag

    válasz tikshow #20157 üzenetére

    Elvileg igen. Legalábbis a tanár azt mondta hogy a feladatokat PS-ben kell(ene) megcsinálni.

    "Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

  • errorcode06

    őstag

    válasz BonFire #20159 üzenetére

    Ez a feladatlap

    Ez pedig a leírásom:

    DARK-FRAME MÉRÉS RÉSZLETEZÉSE

    I. A kamera RAW formátumban rögzítse az adatokat!
    II. Legalább 3 db képpár készüljön!
    III. Készítsünk egy helyesen exponált tesztképet! Közben nézzük meg és rögzítsük az expozíciós időt, rekeszt és ISO érzékenységet.
    IV. Takarjuk le az objektívet /az optikai kereső lencséjét is/ pl. objektívvédősapkával / keresőt egy sötét ruhával/
    V. Ugyanolyan expozíciós feltételek mellett mint ahogy a helyesen exponált tesztkép készült (expozíciós idő, rekesz, ISO érzékenység és hőmérséklet) készítsük el a dark frame előképet.
    VI. Készítsük el a helyesen exponált képet.
    VII. Ismételjük meg a III-VI. pontokban foglaltakat a megfelelő számú képpár elkészültéig!

    DARK-FRAME FELADAT RÉSZLETEZÉSE

    I. Az Ön által készített DARK-FRAME képek közül válasszon ki egy "JÓ és egy DARK" képpárt. A DARK kép alapján számítsa ki :
    - 8 bites hisztogram esetén a 250-nél nem kisebb (250, 251, 252, 253, 254, 255) intenzitású pontok számát,
    - 16 bites hisztogram használata esetén a 64 000-nél nem kisebb intenzitású pontok számát vegye figyelembe.
    Végezze el a "Dark-frame képek értékelése" oldalon lévő egyéb számítási feladatokat is. A "Korrigált kép" elkészítéséhez a JÓ képből sávonként vonja ki a DARK képet!

    Én ennyit kaptam, ebből kellene megoldanom a feladatot. A kép párjaim pedig erre találhatóak.

    Még annyi hogy egy sráctól szereztem 3 képet:
    (1 dark párt "7682-83", meg az eredményét "DF", amit a külső mappában láttok;
    + egy kis leírást, hogy ő úgy emlékszik, hogy így csinálta:
    "A képek rétegeit külön szedd fájlokba majd a „Dark”-ból kapott új képeket vond ki a „Rendes” -ből kapott új képekből. Ha ezzel megvagy, vedd az inverzeiket és illeszd rá őket a „Dark” rétegeire")

    Szóval a 2 nyers képből, valahogy a 3. képet kellene produkálni. Csak az a baj, hogy akármit csinálok ez olyan mintha a 3-ból kivonnám 0-t (, aztán nem kapnám meg a megfelelő eredményt. Vagy a 0-ból próbálom meg kivonni a 3-at, de ez se a jó eredmény. Aztán ezt ismételgetem mert más lehetőségek nincsenek....
    (a kivonás alatt az image>calculation>substract-ot értem)

    Bocs, hogy így kicsit értetlenkedek, de ez minden amit, tudok, és amit eddig próbáltam. Ebből kellene a feladatot megoldanom, és ha jól értettem a tanár szavait, akkor ezt a photoshoppal meg lehet csinálni.

    [ Szerkesztve ]

    "Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés