Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfan

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni! Így karácsony előtt szépen beütött a krach... :(
    Adott egy 500 Gb-os kb. 6 hónapos WD wincsi.
    Feltűnt, hogy egy kicsit furcsán viselkedik,lassú volt pl.:a könyvtár megnyitása.

    Egyből bekapcsoltam a Hard Disk Sentinel progit és ezt írta:

    "A lemez felületén található 622 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
    A lemez felületén található 142 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."

    Reallocated Sector Count Küszöb:140 Érték :122 Legrosszabb:122

    2 partícióból áll,az egyiken még látható a könyvtár szerkezet de nem nagyon lelkesedik ha másolni szeretnék róla.

    Tudnátok valamit javasolni, hogy minél több adatot lementhessek róla és elküldhessem szervizeltetni ?
    Eddig a WD gyári programot nézegettem de ott nem találtam javítási lehetőséget csak diagnosztikát,ami egy quick teszt után kiírta a SMART tábla adatokat és újraindítást kért.

    Bocsánat, ha már ez a rész sokszor ki lett volna tárgyalva a topikban, de nincs időm visszaolvasni a sok meló miatt.
    Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

  • Wolfan

    csendes tag

    válasz liksoft #2825 üzenetére

    Köszönöm Liksoft mester!
    Sejtettem hogy komoly bajok lesznek, ezért le is kapcsoltam a gépet.Most még melózok de este nekiesek.A tápom egy 2,5 éves Chiefteh 450AA a wincsi pedig egy coolermaster Stacker ház 3-as keretében van ami előtt egy 12 cm venti dolgozik.És ez a hála....

    Probálgattam lementeni a látható partícióról néhány dolgot csak beleuntam hogy mindig megakadtt,és ekkor a fájlkezelő is szétfagyott.Bíztam benne hogy lesz valami megoldás hogy a "bad sectorokat" elmozgatja-elhatárolja és a maradék adatot pedig csont nélkül átmásolhatom.

    A GDB csak a nem látható partícióra jó ? (nem használtam még soha)
    Esetleg van amire oda kell figyelni a program használata során ?

Új hozzászólás Aktív témák