Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghostface

    senior tag

    Szia!
    Egy másik topikban már leírtam a problémámat de ide is bemásolom mert érdekelne a véleményed róla.
    "Egy számomra nagyon furcsa problémába ütköztem és szeretném a segítségeteket kérni.
    Van 2db 500Gb-os vinyó a gépemben. Egy WD5000AAKS és egy Samsung HD502HJ. Mindkét vinyó két részre van particionálva, egy 50gb-os és egy kb 400Gb-os partíció van rajtuk. A WD a rendszer vinyó, annak az 50Gb-os partícióján volt a windows. Ma délután újra kellett indítanom a gépet de már nem állt fel a windows mert nem találta a rendszer vinyót. Kénytelen voltam újrahúzni a windowst a WD-n lévő 50Gb-os partícíóra, de a probléma ugyanúgy megmaradt. Átállítottam BIOS-ban hogy a Samsungról bootoljon, erre fel is ment a windows, viszont telepítés közben már nem láttam lehetséges opcióként a másik vinyót. Feltelepült a windows és mikor elindult a rendszer akkor minden oké volt, a HD Sentinel még a WD vinyót is látja viszont a windows nem. Gondoltam kiszerelem a WD vinyót elviszem szervízbe, és ekkor ért a meglepetés ugyanis nem bootolt fel a gép. Ha viszont visszarakom a WD vinyót akkor simán felbootol a Samsungról."
    Erre azt a választ kaptam ruti fórumtárstól hogy szedjem ki a WD-t és rakjam újra a windowst a Samsungra mert valószínű hogy a WD hibája kavart be. Ezt meg is tettem azóta megy is a rendszer a Samsungon. Közben a WD-t beraktuk egy másik gépbe amiben az Everest és az eszközkezelő látja a vinyót, hibát nem jeleznek, viszont Sajátgépben nem jelennek meg a partíciók mintha nem is lenne benne a gépben. Egyébként a vinyó felpörög.
    Szerinted erről még le lehet menteni az adatokat? Közel 300 gigáról lenne szó, filmek, játékok, zenék, fotók és sok más apróság.
    Előre is köszi a segítséget!

    PSN: Nifty_Ghostface

  • Ghostface

    senior tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. A testvérem gépe ma elkezdett fagyni. Eddig teljesen hibátlanul működött, ma játék közben lefagyott, azóta pedig már többször is netezés közben is. Semmi hibaüzenet, egyszer volt kékhalál de azt nem jegyezte meg, Viszont HD Sentinel azt írja ki hogy "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák. Nincs szükség beavatkozásra." A vinyó 100%-os. Lehetséges hogy egy sata kábel csere megoldja a problémát, vagy ez vinyó halál előjele lehet?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    PSN: Nifty_Ghostface

  • Ghostface

    senior tag

    válasz föccer #6021 üzenetére

    Köszi a tippet!
    Felraktam az általad javasolt programot, de nem talált semmit. Azt írja "0 összeomlás", és nem talál dump filet. Most kicseréltem a SATA kábelt, átdugtam egy másik alaplapi csatlakozóba, és egy másik tápkábelt dugtam a vinyóba. Remélem megoldja a problémát. Ha nem akkor még jövök...

    PSN: Nifty_Ghostface

Új hozzászólás Aktív témák