Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz fibula #527 üzenetére

    Egy dologra vigyázz. A kölcsön winyóról ments le mindent mielőtt próbálkozol. Ugyanis ha a belső erősítő is totálkáros lett (esetleg fordított táptól vagy ''ügyességed'' során zárlattól, ...), viheti magával a másik elektronikát is. Tehát jobb előtte biztonságba helyezni arról az adatokat. Sok sikert hozzá, esélyed van a mentésre ha a ''bélés'' ép maradt.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz fibula #532 üzenetére

    Az elektronikával a Peti kollégám dolgozik. Úgy tudom, ebből a szériából alkatrésze van, amit kizárólag a beeső mentésekhez használ fel. Az eredeti elektronikát szokta újraépíteni. Ritka, és csúnyán sérült panelek esetén használ másikat, de akkor meg oda kell átrakni egy-két alkatrészt az eredetiről. Ez azért van, mert sok változatot adnak ki a gyártók, és egymás elektronikájával nem mennek. Csak az azonos szériák. Más gyártó még gyári számra is összeköti az elektrot a mechanikával.

    Olyan változatosságot kell a polcon tartani, hogy elektronikát csak akkor tudnánk adni, ha abból legalább 10-12 hibátlan lenne. De ez a változatosságuk miatt szinte lehetetlen (talán egy-két 4-5 éves típusnál van ennyi. Így sajna ilyenünk eladó nincs.

    Esélyre nem tudok addig mit mondani, amíg nem tudom mitől ment tönkre. Ezt nem írtad.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz fibula #536 üzenetére

    Szia!

    Bocsi, a hétvége a családé volt. Ez fordított tápnak tűnik, amitől tényleg átmehet zárlatba egy-két cucc, de a belső erősítő is. Így óvatosan célszerű elektronikát cserélni rajta. Sajna ha a belső erősítő csúnyán sérült, tönkre teheti az új elektronikát is. Szerencsés esetben csak egy passzív elem repült.

    Ha a Petivel beszéltél, akkor pontosabban képben vagy. Én csak 5-10% közötti PROHARDWARE-es kedvezményt tudok Neked rátenni, ami a felhasznált anyag függfénye.

    (Meg ott van a limit lehetősége nálunk, így nem zsákbamacska számodra. Vagy végigfutod ismerős winyójával, de figyelj az elősőekben leírtakra.)

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz fibula #536 üzenetére

    ''ez nekem zárlatnak tűnik, ezért gondoltam az elektronikára (sőt én konkrétan egy diódára, vagy védőellenállásra gondolok, de azt ki tudja megtalálni''
    Ha csak a test tüskéhez érintetted hozzá a 12V-ot, de másik tüskékhez nem ért hozzá semmi, akkor a zárlati áram a vinyó nyákján a test fólián keresztül a vinyó fém házához talált utat magának. Ezesetben a zárlati áram hőhatása rombolt (elégett valahol a test vezetékezés*).
    Ha ezt követően nem próbálod ki a vinyót, hanem egyből elektronikát cserélsz, akkor jóval nagyobb valószínűséggel lett volna minden menthető. Viszont amikor próbálkoztál, az elégett testelés miatt a vinyó egyes részein(IC-in) nem a gyárilag eltervezet irányokban (12V->test, 5V->test) mentek az áramok hanem pl. a 12V-tól a 5V felé, és ez lehet végzetes az IC-kre, (pl. a fejerősítőre) nézve. De ha pl. egy feszszabályzó marad testelés (referencia 0V) nélkül, akkor túl nagy fesz is ki jöhet belőle, ami szintén végzetes az általa táplált IC-kre nézve.

    * ez nem biztos, hogy kívülről látható, mert a vinyó nyákja nem csak 2 rétegű.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák