Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz S. Szabi #8279 üzenetére

    LEELLENŐRIZTED TARTALOMRA IS?

    Míg nem, addig az eredetit ne piszkáld! Sőt, jó lenne előbb menteni még egy másikra, és utána használatba venni azt amiről mentettél. A fizikailag is máshol lévő kópia a lényeg. Hogy az flash, HDD vagy felhő, azt döntsd el Te.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • King Unique

    titán

    válasz S. Szabi #8279 üzenetére

    Az USB-s háttértáraknál mindig is vita volt amiatt, hogy ezek csak adathordozásra valók, vagy adattárolásra is megfelelnek. A pendrive-okat általában kevésbé szokták javasolni adattárolásra, illetve vannak panaszok eltűnt fájlokról, hirtelen írásvédetté váló meghajtókról stb. Viszont nekem is van több olyan pendrive-om, amelyek már x éve hiba nélkül működnek, megvan rajtuk minden fájl. Tehát nem feltétlen lehet minden esetben általánosítani.

    Továbbá egyesek szerint a HDD csak egy PC-ben van jó helyen, mert ott stabil a rögzítés és nincs mozgatva, megfelelő a tápellátás, kap hűtést stb. Ez azonban a külső HDD-knél már nem feltétlen teljesül. De, ha normálisan vannak használva és odafigyel a user bizonyos dolgokra, akkor azért utóbbiaknál sem feltétlen lesz probléma emiatt. Na meg egy PC-nél tönkremehet például az alaplap, a tápegység, túláramot kaphat egy villámcsapás miatt stb. Ez pedig nyilván a HDD-ket is veheti magával. Ellenben, ha fizikálisan elkülönül az adattár, akkor nyilván ez a veszély nem fenyeget.

    Az optikai lemezekre rendszerint egyszerre szoktam felírni a cuccokat, illetve le is zárja őket a program. Lehet akár több menetben is, de nem célszerű ezeket túlszaporítani. Írtam már egynéhányat ilyen módszerrel és egyazon író + pár menet esetén általában nem volt gond. De, ha túl sok a menet, illetve több meghajtóval történik az írás, akkor ott már lehet probléma. Előfordulhat, hogy egyes meghajtók a többmenetes, illetve a nem lezárt lemezeket nem megfelelően kezelik, nem látják például a x-edik menetben felírt tartalmat stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák