Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    Topikgazda

    válasz Male #461 üzenetére

    Szerinten FreddyTNT diagnózisa igencsak helytálló. Szerintem is a motor a legvalószínűbb bűnös. Sajnos a 120G legalább 2 lemez (korától függ), és a Maxtor nem tolerálja a lemezek áthelyezését. Máshogy meg motort cserélni nem lehet. Tehát menteni is nagyon macerás. A fejszerelvény meg nem csereszabatos. Ha a fejek megfőttek, kemény 1% körüli az esélyed. Főleg ha a motorhibát hozzáadjuk.

    Lehet persze más hiba is, de a típust ismerve kicsi az esélye. Hacsak nem letapadtak a fejek, hibásan repült legalább az egyik, hisz induláskor deformálódik a kar a tapadás miatt (rosszabb esetben a fej le is szakad a karról). Ebben az esetben valószínűleg helyenként alumíniumig kopott a felület (ez a súrlódás a motor túlterhelése miatt okoz túlzott melegedést), így ennek mentése már szóba sem jöhet. Ennek a winyónak a mentése várhatóan nettó 100-120 eFt fölött várható. A fentiek miatt azt hiszem érthető.

    Összefoglalva: Csak akkor érdemes menteni, ha életbe vágó, sehonnan sem pótolható cuccok vannak rajta. De akkor is kicsi szerintem az esélye. Sajnálom. Tudom, nem jó hír, de szerintem jobb ha az elején tudod.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák