Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Paja800

    csendes tag

    Hello!

    A rendszermeghajtó mellett van egy Seagate Barracuda 7200.8 200 Gb-os vinyóm. Éppen másoltam vele, mikor a másolás hirtelen lelassult, majd kattogó hangot adott ki magából.
    Miután a gépet újraindítottam, a meghajtó betűjele már nem volt sehol! A Bios továbbra is látja, a Windows viszont nem.
    A GetDataBack - lévén windowsos program - nem tud segíteni, mivel nem látja a meghajtót.
    A Seagate-nek két programját is (HDD Repairer Seagate Demo 5.0, SeaToolsDOS) ráengedtem (boot floppy készítés, majd midkét programmal lemezellenőrzés), ám semmi hibát - bad sectort legalábbis - nem találtak.
    A HDD Regeneratort is elindítottam, de sztem ez is ugyanilyen eredményt hozott volna, viszont kb. 16 órán keresztül tartott volna a lemezvizsgálat, úgyhogy leállítottam...
    A MediaTools Professional-ből kéne a boot floppy készítő verzió, mert a neten csak a bootCD-s fajtát találtam meg.
    A Partition Magic 8-ban csináltam rescue disc-et, ám floppy-ról bootolva a program nem indult el. :(
    Az XP telepítő is látja a lemezt, így már azon gondolkozom, hogy a segítségével újraformatálom, aztán megpróbálom valahogy visszaállítani az adatokat.
    Csak hát kb 150Gb-nyi cucctól nem szívesen válik meg az ember...

    Mi lehet a megoldás? Lesz még ebből működő meghajtó, vagy halott az ügy? :F

Új hozzászólás Aktív témák