Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tataniko

    tag

    válasz gabor88 #1791 üzenetére

    Ha már egyszer beboot-olt a gép, akkor a chili7 féle megoldás az járható.............de ha tökéletes munkát akarunk, akkor mást kell tenni:

    Mikor először bekapcsoljuk a gépet, akkor feljön egy menü, ahonnan kilehet választani, h melyik xp-ét teszük fel, stb................Ez az Acer notebook speciális indítása, ami csak egyszer, és egyetlen egyszer jelenik meg, az első bekapcsoláskor............................én ezt mentettem el természetesen............méghozzá úgy, hogy nem engedtem a gépet elindulni, hanem rákötöttem egy külső usb-és vincsensztert, és egy windowspe boot cd-vel elinditottam a gépet. Ott a következőket találtam:
    1. PQSERVICE - 4.9 giga -fat32 0B - 1.2 giga foglalt
    2. ACEROS - 54 giga - fat32 0C
    3. ACERDATA - 54 giga - fat32 0C - 8.1 giga foglalt
    4 ACER_SERVIC - 494 mega - fat32 0C Aktiv - 120 mega foglalt

    Első bekapcsoláskor a 4 particiót huzza meg a gép, ahol egy cd iso fájl van, és arról bootol tovább. Majd mikor bejött a program, akkor kiválaszthatjuk a vindows nyelvét, majd törli magát örökre, és meghagyja a másik három particiót, de azzal a különbséggel, hogy
    1. PQSERVICE - fat32 12

    vagyis rejtett particióvá változik. Ha valamikor a későbbiekben aktiváljuk a d2d recoveryt, akkor az Acer speciális bootsector programja érzékeli ezt, és rejtettről vagyis 12 -ről 0B aktivra változtatja a PQSERVICE particiót, így onna elindul a boot, és az Acer programja onnan ujra rakja a windowst az ACEROS-re, törölve mindent onnan, de az Acerdata-hoz nem nyúl..


    Ezért a PowerQuest Disk Image programmal lementettem a 120 gigás Acer particiókat a külső vincseszterre, ami kb 8 giga lett így, és külön elmentettem a mbr-ot 0-tól 63 sectorig(64szer 512byte), mivel köztudott, h az Acer speciális boot sector programot használ, a d2d recovery miatt.

    Ezek után engedtem csak, hogy elinduljon magátol a notebook. Kb 2 és fél óra alatt rakta fel magát, átvariálva a partició táblákat, ahogy írtam.

    nincs kanál --> nincs test --> nincs tudat --> nincs halál --> nincs probléma

Új hozzászólás Aktív témák