Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Maranello

    tag

    válasz BenJoe #10 üzenetére

    A fényképezőgépemet próbálgattam egy körforgalomnál(kicsit messzebb egy benzinkút látható).
    Ordítás a hátam mögül:-maga mit fényképez?
    Megfordulok,valami terepruhás ember odajön,kikapja a kezemből a gépet szó nélkül,azt mondja igazoljam magam.
    Nem volt nálam papír,volt mobil,gondoltam elég.A házunktól 150 méterre voltam.
    Megkértem, hogy szépen kezelje a gépet,mer' drága volt.
    Ha nem tudom igazolni magam,be kell mennem az őrsre,ott áll a járőrkocsi a kollégával.Mondom ez valami kandikamera?Nem uram,ez komoly.
    Hívjuk fel anyámat,otthon van.Nem hívjuk.Nem lehet.Mondom miért?Semmi válasz.
    Vegyem le a kabátom.Levettem,erre azt találta ki,hogy meg akartam ütni(már kereste volna a járókelőket,akik a bíróságon majd tanúsítják a közeg elleni erőszakot,amit elkövettem.itt közel álltam ahhoz,meg tényleg megcsapjam).Én,egy rendőrt,abban a helyzetben.Kezdtem ideges lenni.
    Délután 5 volt,tele az utca,ismerős környék.Mindenki látott.
    Hívta a kollégát,hátracsavarták a kezemet,rábasztak a rendőrautóra(rányomtak),megbilincseltek!,majd bevágtak a kocsiba,sziréna és villogó fel,vittek be az őrsre.Közben elmagyaráztam nekik,hogy 70.000 volt a gép,és memóriakártyán tárolja a fotókat,elég azt elvinniük.
    Itt már nyugodt voltam,tudtam hogy ebből rosszul nem jöhetek ki,mivel nem csináltam semmit.
    Bevisznek,a géppel eltűnt a faszi,engem leültettek a társalgóban az örsön.
    Beszól nekem egy rendőr: te loptad el a fát?he,milyen fát?
    A másik:miért vagy itt?Mondom azt én is nagyon szeretném megtudni.
    Ja,pólóban és szakadt gatyában voltam,a kabát alatt póló volt rajtam,a gatyám a kocsiba berakáskor szakadt el.Majd megfagytam.
    Fél órát ültem ott,erre jön a zsaru,hogy hogy kell kezelni a gépet,mert nem ért hozzá.Meg akarják nézni a képeket amik rajta vannak.Nagyítóval!!
    Megmutattam,újabb fél óra eltelik,visszaadja,erre elkezdi felírni a személyes adataimat.Lediktáltam azt,amit a kocsiban még nem mondtam el,rákérdezett,hogy ebbe és ebbe az osztályba jársz-e?Pontos volt.Honnan a francból tudta?
    Megint eltűnt,majd visszajött,adott egy csekket 30.000-ről mert nem volt nálam személyi.Plusz közölte,hogy bekerülök a nyilvántartásba,mint bűnöző.
    Elárulta,hogy fülest kaptak,hogy ki akarják rabolni a benzinkutat.Azt hitték,azért fotózok ott.Majd elengedtek.Semmilyen papírt nem kaptam az ott tartózkodásról,nemhogy jegyzőkönyv másolatot.
    Történt mindez 2005-ben,az EU csatlakozás előtt pár nappal.

    Ügyvéddel és édesanyámmal mentem vissza.A többit kinek-kinek a fantáziájára bízom.Természetesen nem lett se csekk,se nyilvántartásba vétel.

    Azt a rendőrt,aki esetleg rámismer,üdvözlöm.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák