Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szabby

    újonc

    Sziasztok!

    Két dolgot tennék hozzá az elhangzottakhoz, hátha segít.

    1. Szerintem ne nagyon várjatok szeptember 20-ai megjelenést itthon. Magyarországról ugyanis ebben a körben sem volt szó, csak néhány nagyobb országról (pl. UK, Németország, Franciaország), ahol nagyobb boltok (pl. Saturn, Media Markt stb.) fognak kapni. Viszont óriási lesz az érdeklődés, bizonyosan hamar el fogják kapkodni ezeket. Magyarországra csak 1-2 hazai cég fog behozni a kinti készletekből, de szerintem ezek is kizárólag Budapestre és nagyon korlátozott példányszámban. Emiatt az ár is nőni fog, hiába beszélnek még most 210-230 e Ft körüli árról, ez a végére sokkal több lesz.

    2. Én az Amazon-tól (global - USA) rendeltem meg a CV1-et 10 napos kiszállítási idővel budapesti címre. Semmilyen probléma nem volt a fizetéssel, gond nélkül elfogadta a kártyámat (az Amzonnál sajnos nincs PayPal), megtörtént a fizetés és a postázás. A termék ára szállítási költséggel együtt (ami ugye az USA-ból sajnos eléggé húzós tud lenni), valamint adóval összesen 235e Ft volt. Rendkívül meglepne, ha szeptember 20-át követően ennél olcsóbban hozzá lehetne jutni Magyarországon (de őszintén, már az is meglepne, ha itthon egyáltalán hozzá lehet majd jutni).

    Sok sikert mindenkinek.

  • Szabby

    újonc

    válasz Dyingsoul #3536 üzenetére

    Augusztus 27-én adtam le a rendelést, azóta folyamatosan tájékoztatnak, hogy éppen hol tart a csomag. Az amazon.com hivatalos listájában szerepel Magyarország, mint olyan ország, ahová szállítanak. Fontos, hogy jelen esetben az amazon.com nem csak a szállító, de az eladó is, mint az Oculus hivatalos partnere. Olyan korlátozásra emlékszem kb. 1-2 hónappal ezelőttről, amikor nem lehetett rendelni, mert elfogytak a készletek, de olyanra nem, amikor a magyar rendeléseket blokkolták volna (mondjuk nevetséges módon éppen az Amazon UK esetében rémlik olyasmi, hogy onnan nem lehetett egyik európai országba sem rendelni, kizárólag az Egyesült Királyságba). Sajnos ennél jobb közvetlen megoldást én sem tudok, mivel az Oculus hivatalos célországai közül hiányzik Magyarország és ez valószínűleg így is fog maradni még jó ideig. Az amazon.com-on egyébként a következő kitétel olvasható jelenleg is a CV1 vonatkozásában: "Oculus Rift Headset. In Stock. This item ships to Budapest, Hungary".

  • Szabby

    újonc

    válasz Csavez™ #3557 üzenetére

    Sajnos csak elméletben oldották meg. Az NVidia újabb driverei képesek (lennének) rá, mint ahogyan már az Unreal és a Unity is tökéletesen kezeli. Viszont ehhez az adott szoftver támogatása is szükséges. Jelenleg alig néhány játék van, amely támogatja. Érdekes módon ugyanakkor nem minden fejlesztő foglalkozik ezzel, például a jelenlegi VR piacon egyik legnagyobb sikernek tekinthető Elite Dangerous programozói azt mondták, hogy a jövőben sem terveznek VR SLI támogatást a játékhoz. Én 980 TI SLI-t használok, de azt tudom mondani, hogy nagyon nem váltotta be az előzetes várakozásaimat.

Új hozzászólás Aktív témák