Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskuplung

    őstag

    válasz K.Andras.Vfx #18110 üzenetére

    Úgy érzem kicsit elbeszélünk egymás mellett. Én sose írtam azt, hogy a nagyobb bitrátájú, felbontású film ne lenne jobb minőségű.

    Szerintem azért tökmindegy, hogy Te 15+ Gbyteos filmet nézel a Bigscreenben, vagy egy Youtube videót, mert itt a szűk keresztmetszet nem az, hogy mekkora bitrátájú filmet nézel, hanem hogy a fejeden lévő kijelző mekkora felbontást tud. Aztán, hogy ezen képjavítással, élsímitással mennyit lehet még javítani, az más kérdés.

    Innen indultunk tegnap, mikor írtam hogy nem értem, hogy mit csinál ez a Bigscreen másképp amikor Youtubeos videót nézek, mint amikor Mediaplayerrel indítok el egy filmet. Mert szerintem mindkét esetben csak annyi dolga lenne, hogy tükrözze a monitoron látott képet a headsetbe.

    Mert szemmel láthatóan valamit másképp csinál (az egyik szaggat, a másik meg nem), ezért kérdeztem, hogy hátha valaki tudja, hogy pontosan hogy is működik a Bigscreen. A lejátszott film mérete, felbontása, bitrátája itt semmilyen szerepet nem játszik, hiszen ugyanazon a kijelzőn nézed, és ezért nem is érv amellett, hogy csak a jobb minőségűnek mondható film lejátszása szaggat.

Új hozzászólás Aktív témák