Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubu79

    addikt

    Üdv mindenkinek :)

    Én az első pektámat 13 évesen kaptam, az 0,5-ös volt. Rá egy évre jött a 1,5, majd úgy 1,5 évre rá a 4,5... Sajna itt még nem állt meg, mert nagyjából 3 évre rá eljutottam a 6,75-7,25-re - per pillant is ez van... ( mindegyik ''-''-os, tehát rövidlátó vagyok... )

    Gondolkodtam a szemműtéten, mivel úgy tűnik megállt a romlás, de egy teszt után azt mondta a doki, hogy nem valószínű, hogy 0-ra ki tudják hozni, akkor meg nem dobok ki rá egy valag pénzt - meg persze ott van a kockázat is ( ami állítólag nem túl nagy, de mégis... )

    A tísztítást én is szappanos vízzel oldom meg, és egy puha ronggyal szoktam áttörölni - eddig jól bevált.

    Alighanem cserélni fogom a mostani optikát valami újabbra, mert a mostani már kicsit avittos... Lehet, hogy én is benevezek egy ilyen automatikusan sötétedőre...

    A mostani vékonyított lencsével van szerelve ( annak idején 15k volt darabja ), első ránézésre nem olyan vastag, de azért a hiányát erősen észreveszem :DDD

    Ja, és a korom - 27 múltam...

    Szerk.: holmi helyesírási hibák.. remélem már nincs :U

    [Szerkesztve]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz szatocs #94 üzenetére

    Nekem annyit mondott a doki, hogy a gyors romlás egyik oka lehet az is, hogy kamasz korban az ember teste nem azonos arányban nől mindenhol.
    Nálam arra tippelt, hogy a koponyaüreg, amiben a szemeim nyugszanak, lassabban és kevésbé nőtt, mint a szemgolyóim, emiatt kicsit deformált maga a gömbforma is...

    De ezt csak úgy mellékesen, mintegy találgatva mondta...

    Winner_hun: Igen, a + a távollátás. ;)

    Viktor0610: Hidd el az összképen nem sokat ront a pekta, képet nem linkelek, mert megbénulna az egész NET :D
    Maradjunk annyiban, hogy az avatarom nagyon hasonlít rám ;)

    [Szerkesztve]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz tildy #106 üzenetére

    Nem ez az első egészségügyi csapás az életemben, úgyhogy megbírkóztam ezzel is :)

    A műtéttől tartok, tehát nem fogom bevállalni - úgyis volt már olyan, amit muszáj volt megcsináltatnom...

    Viktor0610: az alap lencse valóban elég vastag, de megfelelő keret választással ( hogy kicsi legyen a lencse ) és vékonyított optikával ( valami spéci anyag, vékonyabban is ugyanazt a hatást éri el ) nem olyan vészes... Most olyan 3-4mm vastagon látszik ki a keretből a lencse ( és maga a keret kb 2mm vastag... )

    [Szerkesztve]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz fasyrt #129 üzenetére

    Én itt érdeklődtem : [link] - az oldalon van egy tesztecske is, azt kitöltve tájékozódó jelleggel kiderülhet, hogy mire számíthatsz...

    A műtétet én nem vállaltam be ( szvsz nem is fogom ), tehát tapasztalatom sincsen velük kapcsolatban... :B

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák