Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xantomas

    őstag

    Este, mikor beleolvastam a topicba, azt hittem, hogy reggelre zárva lesz. Szerencsére tévedtem.

    Ahogy látom, elég sok itt a szemüveges. Móny'uk 6 éves korom óta nekem is kell hordanom sajna (távollátó vagyok, nem írom ki hogy mínuszos). Akkor 0,5d-vel kezdtem, most lassan 20 éves kormra eljutottam a 6,25 ill 5.75d-s méretig. De ez csak amit a szemvizsgálaton állapítottak meg. Szerencsére lekopogom, majdnem 2,5 éve stagnál, sőt az utóbbi mérés óta javult is 0,25 dipotriát mint a kettő. Maga a szemüveg a szokásos 0,5 dioptriával gyengébb, mint amien a szemem, annak ellenére majdnem tökéletesen látok a 2db 2 éves szemüvegeimmel is, bár a napszemüvegem, az 1d-vel gyengébb, tehát 5,25-4,75, és alig észrevehető a változás amikor átveszem, mert a szemnek egyből kell alkalmazkodni a gyengébb szemüveghez, illetve a megváltozott fényviszonyokhoz.

    A piszkos anyagiak... ilyen méretekben sajna a a lencse simán vetekszik egy páncálozott kamion szélvédőjének a üvegvastagságával. Nem akarok hülyeséget mondani, nem tudom, hogy milyen márkájú lencse van benne, de a sima, ami napi használatra van, az egy ''extra vékonyított'' lencse. Állítólag 75%-kal vékonyabb mint a normál, de inkább maradjunk meg az 50-nél, de mindenesetre tényleg vékonyabb, és nem elsősorban könnyebb. Maga a keret volt 12E és a lencse, ha minden igaz 45E 2éve a V betüs ''gyorsszemüvegkészítőnél''. (ebből természetesen lejöttek a diák, illetve minden más kedvezmények) Mivel a keret kb fél évenként elpattan, ugyanott a bal ornyereg fellett, így a keret amortizációja sem olyan vészes, mert garanciában egyből cserélik.
    A másik szemüvegem egy mezei optikusnál készült, egy sima 6e Forintos kerettel, és hagyományos lencsével. Jó vastag az biztos. Inkább amolyan pót szemüveg arra az esetre, ha valami baj van a másikkal.
    A napszemüveg is a ''gyorszemüvegkészítőnél'' lett csináltatva, valami akció keretében az első szemüveg paramétereivel, csak színezett lencsével, meg dupla UVszűrő tulajdonsággal, az elsőhöz képest potom összegért.

    Azt vettem észre, ahogy gyengyült a szemem, egyre érzékenyebb is lettem a fényre. Manapság egy átlagos (nem olyan mint pl. ma) nyári-tavaszi napon, amellett, hogy hunyorgok is mint valami távolkeleti túrista, fájnak is a szemgolyóim a naptól, ha nincs rajtam a napszemüveg.

    "Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

Új hozzászólás Aktív témák