Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TannerHUN

    aktív tag

    válasz TannerHUN #15616 üzenetére

    Sikerült! :C
    Hosszúra nyúlt az egész, de megérte :)
    Semmi nem kell a konzolhoz, csak bedugod, kalibrál és kész. Persze a kontrollert át kell tenni a második játékosra vagy mi a szösz, mert így mutatta, csak is így működik a kormány. Szóval a kalibrálás, beállítások után nagyot nézett, hogy csak 200 fokot fordul maga a kormány, mert az ő DFGT-je alapból ment többet is. Kis gondolkodás után nyúlt a H váltóhoz állítani a már tegnap átbeszélt fok állító gombokat. Még jó hogy felálltam és nem volt a kormányon a kezem, mert súlyos sérülést is okozhatott volna :Y Szóval elég komoly erővel és hanggal mindkét irányba kipörgette a kormánykereket, még Ő is csak nézett :D Ugyan az, mint a kalibrálási folyamatnál, csak a fordulatszámmérő led nem világít. Azt mondta, hogy a GT játékosai ezzel állítják a fordulást autótól függően... Aztán kipróbáltam a játékot és ment, ahogy mennie kell. Végül pedig rádugtuk újra a PC-re, de megint felismerte DFGT és G27-ként egyszerre... Na mondom ez csere akkor. Felhúztam 900 fokra és megint csinálta ezt a körbepörgős marhaságot. Aztán végigtekertem és lám, van 900 fok :DD Egyből ki is próbáltam, hogy működik-e és ment a szimulátorok alatt is.

    A srácnak volt DFGT-je, de az első ugyan ezt csinálta mint nekem, csak neki MOMO-ként ismerte fel. Visszaküldte és a második már nem csinálta, utána pedig használta a konzolon... Végignézte a kábeleket, mert okozhat ilyet az is, de nem talált sérülést rajta. Nyilvánvalóan nem lát a kábelbe bele, de azt mondta, hogy kizárná ezt. Okozhatja az USB port hibája is, ezt meg én zárnám ki, mert 1 hónapos a PC, mindene működik. Okozhatja a gyenge táp is, de ez is új. Okozhatja a kilazult csatlakozók is, ez normálisan a helyén van, még kézzel rá is segítettünk. És sorolta a hibákat... Végül pedig megemlítette a hardware hibát, ami az alaplapnál (kormány) keletkezhet. Neki is ez volt a gondja, mondjuk konzolon működött tökéletesen, de PC-n már nem igazán, hasonló jelenségekkel mint nekem. Bár ez a G27, nem a hivatalos Gran Turismo 6 kormánya, mert az a Thrustmaster T500 RS. Az ötödik résznek pedig a DFGT... Tehát ő sem értette ezt az egészet, hogy itt nem, konzolon pedig jól megy. Akkoriban ő sem értette ezt a marhaságot, de végül is jól tette, hogy visszaküldte, mert ez hiba volt.

    Így néz ki, csak persze magyarul:

    A lényege az, hogy a profilert nem érdemes használni, mert összekavarodik a kormány beállításaival! Hiába lépsz ki a játékból, ugyanúgy megmaradnak a beállítások, aztán hiába húzgálod a fokbeállító csúszkát, nem segít semmit sem. Csinálhatsz driver újratelepítést, akkor sem fog működni :U Azaz újra be kell dugni konzolba, jöhet a fokváltó gomb megnyomása, kipróbálás és végül PC-n újrapróbálni. Nem tudom mit gondolt a kormány gyártója ezzel kapcsolatban... :W Akinek nincs konzolja vagy ismerőse akinek van, az annyiszor küldi vissza a kormányt cserére ahányszor csak nem szégyenli? :(( Vagy ez csak 1-2 kormánynál jön elő? Mert akkor nagyon elszúrt valamit a Logi.

    Egyébként a kormányelfordulást nézve, nem 10 fokot téved a kormány, ahogy írtátok, hanem legalább 20-at.
    Most órában írnám a fokot, ha nem baj :) 900 fokon, bedugott kábellel, 1 teljes fordulat és 10 perc. Kihúzott kábellel pedig 1 teljes fordulat és 30 perc. Abban viszont meg lettem erősítve, hogy a Logitech kormányok kalibrálás után tényleg megkeményítik az FFB-t. Ez nálam kb 4-5 bedugásonként jön elő és akkor tényleg nehéz tekerni, ami játék alatt sem szűnik meg. Ergo vezethetetlen még 90 fokra állítva is. Ez nem a helyes működés, de kábel ki-be dugása után újra jó lesz minden.
    Nyilvánvalóan ha valami gyanúsat még észreveszek, akkor azon nyomban küldöm vissza az egészet. A srác is ezt tanácsolta.

    Köszönöm még egyszer nektek és neki is a gyors és szakszerű segítségnyújtást! :R :)

    TannerHUN felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! (PH megbízhatóság)

Új hozzászólás Aktív témák