Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cranium

    tag

    Hali, most találtam rá erre a topikra, szóval leírom, hogy miket olvastam, csak, mert miért ne? :D
    Először 2012-ben kezdtem el olvasni a Spawn c. képregényt (eddig, sajnos, anyagi szempont miatt, csak "kölcsön" tudtam olvasni az eddig elolvasott képregényeket), majd utána hála a Batman: Arkham játékoknak, elkezdtem a DC Comics New 52 Batman-jét. Utána elkezdtem a szintén New 52 The Flash, Red Lanterns, Injustice Gods Among Us, Earth 2 című képregényeket. Továbbá még a Marvel-től a Superior Spider-man-t, de mivel SPOILER visszatért Peter, így már nem olvasom tovább. Rákaptam még az Image Comics-tól az Invincibe c. képregényre, a Spawn-t már annyira nem kedvelem, mivel nem igazán jön be a grafika. Legelső fizikai képregény vásárlásnak vagy a The Flash New 52 Vol. 1. TPB-t tervezem, vagy a Batman: Death of the Family TPB-t, Joker maszkkal.
    A kedvenc íróim: Scott Snyder, Garth Ennis.
    Kedvenc rajzolóim: Greg Capullo, Francis Manapul, Brian Buccellato, FCO Plascencia

    [ Szerkesztve ]

  • Cranium

    tag

    válasz .LnB #208 üzenetére

    Hát igen, eléggé beleástam magam a képregényekbe, most már mondhatom, hogy valamennyire vágom, a DC Comics univerzuma történetét kb. 50-60%-osan :DD
    Marvel részről Garth Ennis Punisher MAX sorozatát ajánlom!
    Geoff Johns Green Lantern-jét elkezdtem olvasni, de csak a Brightest Day-ig jutottam. Google-val utána keresve elméletileg egy Superman képregényben történik meg ez az eset, a Reign of the Supermen -ben (Superman Vol 2. Issue 80).

  • Cranium

    tag

    válasz .LnB #210 üzenetére

    Számomra a képregények semlegesek voltak, aztán egyszercsak belegondoltam, hogy de jó lenne a Spawn-t elolvasni, lévén, hogy voltak halvány emlékeim a filmről. Onnantól kezdve nem volt megállás. Először nem nagyon néztem, hogy ki volt az író, és ki volt a rajzoló, színező, csak olvastam a történeteket. Spawn 168. fejezetétől volt egy kreatív csapat váltás. A rajz ormótlan volt, gusztustalan, el is vette a kedvemet az egésztől...aztán megint rákaptam.
    Én németet tanultam kicsi koromtól kezdve az érettségéig. Egy szót nem tudtam angolul. Utána elkezdtem nézni filmeket feliratosan, sorozatokat feliratosan, rajzfilmeket feliratosan, stb. Most már mondhatom azt, hogy valamennyire tudok angolul.
    Viszont még mindig összerezzenek a fájdalomtól, mikor látom, hogy egy kis képkocka van, mellette meg akkora szövegbuborék, mint a Szaturnusz :D
    A filmek nekem bejönnek, viszont érdekes, hogy nem segítik elő a képregény piacot, ugyanúgy stagnál.
    A belépő ponttal én is bajban voltam, mindenféle guide-ot elolvastam, hogy mint, s merre, de akkora kusza az egész, hogy az valami hihetetlen, szerintem még maga a főszerkesztő se tudja, hogy mi van. És igen, rátalálván a New 52-re segített kiigazodni, hogy merre van az arra.

    Amúgy röviden, tömören ez volna a DC univerzum:

    Ugye a képregény időszakokat külön részekre lehet bontani, az Arany-kor, Ezüst-kor, Bronz-kor, Modern-kor. Az Arany-kort

    Superman megjelenése indította el. Továbbá ebben a korban jelent meg Batman, Robin, Alan Scott Green Lantern, Jay Garrick, mint The Flash stb. Jól segített a képregényeknek a 2, világháború, az emberek csak zabálták, ahogy az amcsik behúztak egyet a németeknek.
    Viszont miután a II. v.h. végetért, az eladások csökkenni kezdtek, ezért elkezdtek horror, western, romantika, stb. képregényeket publikálni a DC.

    Eztán jött az Ezüst-kor, melyet Flash (Barry Allen) első feltűnése indított el.

    Ekkorra a DC univerzum eléggé kesze-kusza volt, ezért döntöttek úgy DC-nél, hogy az univerzumot érdemes rendbe szedni.

    Ez az event a Crisis on Infinite Earths volt mely 1985-ben jelent meg. (Figyelem, nem vagyok professzionális fordíto, számtalan hibát elkövethettem, és félrefordítottam, de megpróbáltam érthetően visszaadni amit csak tudtam)

    Crisis of Infinite Earths:
    A történet megismertet minket a jó Monitor-ral, és a gonosz Anti-Monitor-al, aki annak az eredménye, ami alkotta a Multiverzumot. Monitor több képregényben feltűnt, előrejelezvén ezt a történetet. Először úgy tűnik, hogy gonosz lenne, de később kiderül, hogy kétségbeesetten meg akarja menteni a Multiverzumot Anti Monitortól. Monitor kiválaszt. több csoportnyi hőst, hogy felállítsanak egyfajta hangoló villát, mely segít egybeolvasztani a különböző, párhuzamos univerzumban levő Földeket, így védelmet kap az antianyagtól, ami számtalan Földet bekebelezett. Végül a konfliktus csak tovább gyarapodik, és majdnem minden DC hős becsatlakozik a harcba. Monitort megöli az egyik társa, Harbinger, miközben egyik klónját, időlegesen megszállta Anti Monitor egyik "árny démona".

    Azonban Monitor számított erre a támadásra, és mikor elhalálozik, elég energiát szabadít fel, ami elhelyezi az utolsó 5 darab párhuzamos földet (DC univerzum földjeit) egy időleges Limbó univerzumba. Közben Anti Monitor beszervezi Psycho-Pirate-t (aki akkor még nem lépett be a Limbó univerzumba, követvén Earth 1, és Earth 2-t), és időlegesen belé helyezi energiája egy részét, hogy kontrollálni tudja a maradék három földet (Earth 4, Earth S, és Earth X). Ám ez meghíusulni látszik, miután mind az 5 db Föld a Limbó univerzumba csatlakozik. Harbinger ezután összeszed néhány csoport hőst a megmaradt Földekből, hogy elkövethessenek egy támadást Anti Monitor ellen. Vezetésével, és Alex Luthor antianyag erejének segítségel egy portált nyitnak a Limbo, és az Antianyag univerzum között. Alexander Luthor Jr. és Pariah kinyomozzák Anti-Monitort, aki eközben egy csillag(?) energiával működtetett konvertert használt, hogy a megmaradt 5 földet egybe olvassza, és elpusztítsa azokat (mivel rájött, hogy mit tett Monitor, hogy megmentse ezeket a földeket.) A hősök győzedelmeskednek, mivel elpusztították a konvertáló berendezést. Supergirl egy orbitális harc után megsebesíti Anti-Monitort, aki hátrálni kényszerül, később Supergirl elhalálozik.
    Ezáltal a hőseink fellélegezhetnek, azonban néhány gonosz Brainiac-el összeáll, aki megöli Alexei Luthor-t Earth 2-ről, mivel át akarta venni a vezetést, de Brainiac azt mondta, hogy nem kell neki két Luthor, elég neki az, aki az Earth 1-ről van, és egyben ő a partnere is. Eközben Flash (Barry Allen) meghal, miközben megakadályozta Anti Monitor B tervét, ami az lett volna, hogy egy anti anyag ágyuval behatoljon a Limbo univerzumba, ezáltal elpusztítván az 5 db Földet. De Flash a szuper sebessége segítségével egybeolvasztja ezeket a földeket. (Nem tudtam normálisan lefordítani, talán a szuper segességével olyan energiát szabadított fel, ami megakadályozta hogy az egybeolvasztott Földek elpusztuljanak).
    Immár idegbeteg, és újra megsebzett Anti Monitor megesküszik, hogy megállítja hőseinket az idő kezdetén.
    The Spectre közbeavatkozik, és értesít mindenkit, hogy Anti-Monitor az időlk kezdetére utazik, hogy megakadályoza a Multiverzum megszületését. Hősök, és gonoszok egyesítik erejüket, a hősök Anti-Monitort veszik üldözőbe, a gonoszok Oa-ra utaznak, hogy megállítsák az egyik renegát tudóst, Krona-t, aki egy történelmi kísérletet hajtson végre, ami segíthet Anti-Monitornak bevégeznie tervét.
    A gonoszok elbuknak, Krona folytatja kísérletét, és Anti-Monitor csapádba ejtette hőseinket. Azonban The Spectre közbeavatkozik, aki Anti-Monitorral harcol, ezáltal olyan féle lökéshullámot ad a mindenségnek, hogy összetöri az időt, és az űrt. Egy egyedülálló univerzum megszületik, minden hős visszatér a mindennapokba, ahol az 5 Földből 1 Föld születik meg.
    Anti-Monitor utoljára támad, miközben Kal-L-el harcol (Earth 2 Superman), Alexander Luthor-al (Earth 3), Superboy-al (Earth-Prime) mellé Darkseid is jön. Végül Anti-Monitort legyőzik, egy csillagba ütközik, és meghal, Alex önmagát, Earth 2 Superman-t, Earth 2 Lous Lane-t, és Earth-Prime Superboyt egy paradicsom világba küldi.
    A Crisis befejezése abban merül ki, hogy Wally West válik az új Flash-é.

    Lehet következőleg az Infinite Crisis-t "fordítom" le. :DD

  • Cranium

    tag

    válasz Hintalow #211 üzenetére

    Sajnos a DC elég nagy baklövést követett el Green Lantern-el, és Batman-el. :( Miközben a többi hősöknek az eredetét, háttérsztoriját rebootolták, addig Batman-nek megmaradt a 4 Robinja, és minden ami vele történt. De közben elméletileg a hősök csak 10 éve kezdtek el aktívan tevékenykedni, és 5 éve van a Justice League. Ezt elég nagy bakinak tartom a DC részéről. Továbbá az sem tetszik, hogy most karaktereknek változtatják meg az etnikumát. Nem az, hogy új karaktert generálnának, nem, egy létező, bejáratott karaktert változtatnak meg. Az egyik minden bizonnyal Wally West.

  • Cranium

    tag

    válasz .LnB #214 üzenetére

    Ezek az eventek maximum 1 évesek, vagy egy kicsit többek, pl a Crisis on Infinite Earths az 1985 áprilisától, 1986 márciusáig tartott. Úgy kell elképzelni, hogy van egy fő képregény sorozat, és mellé a tie-ins, az összekötő képregények, amik vagy a történet kiegészítésére szolgál, vagy pedig csak töltelék rész. Pl. az Infinite Crisis az 2005 decemberétől, 2006 júniusáig tartott. A Flashpoint Paradox az csak pár hónap. Ugye a havi megjelenés eléggé elhúzza ezeket az eventeket, többek között ezért is fura, összehasonlítva pl. a mangákkal, amik hetente jelennek meg. :D

  • Cranium

    tag

    válasz Bad Pritt #233 üzenetére

    Batman-ből jelenleg négy is megy: Detective Comics, Batman, Batman Eternal (ez egy heti megjelenésű képregény, Scott Snyder írja), és a Batman: The Dark Knight.

    Más:
    Ezen a héten jelenik meg a The Flash Annual 3, ami bemutatja a most már "megbarnult" Wally Westet...csodálatos lesz.

  • Cranium

    tag

    Én tegnap néztem meg a Green LanternThe Animated Series-t, Bruce Timm felügyelete mellett, és azt kell mondjam, hogy nagyon jó kis sorozat lett. Bár a grafika elsőre zavaros, az űr, bolygók ábrázolása, és a harcok is jól sikerültek. Sajnos 1 évad után kaszálták :( Ugyanez a Young Justice-al... úgy látszik a DC nem szereti ha minőségi rajzfilmet gyártanak nekik.

  • Cranium

    tag

    válasz bandiras2 #297 üzenetére

    Igen, Garth Ennis nagyon tud csavaros, beteg történeteket írni. Tőle még jó a Crossed az Avatar Press-től, viszont elég...beteg, Preacher, Punisher MAX is eszméletlen. Mondhatni ő a kedvenc íróm Geoff Johns mellett.

  • Cranium

    tag

    válasz b.daniel #316 üzenetére

    Hali, magyar nyelvű Flash képregényről nem tudok, szóval angollal kell beérned. Ezt megteheted digitálisan a comixology-n, vagy pedig rendelni ebay-ről, vagy amazonról. Kezdésnek javasolnám a New 52 Flash-t, ami azt takarja, hogy 2011-ben rebootolták a DC univerzumot, és újra kezdték a számolást. Elsőnek ajánlom a The Flash Vol. 1: Move Forward (The New 52) -ot, ez 192 oldal és kb 10 dollár a papírfedelű kiadás. Továbbá van még a The Flash, Vol. 2: Rogues Revolution (The New 52), The Flash Vol. 3: Gorilla Warfare (The New 52). Ha valami nem tiszta írj nyugodtan, mert szokásom hogy össze-vissza írok rendezetlenül. :DD

Új hozzászólás Aktív témák