Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elektrosokk

    addikt

    válasz #49155328 #89386 üzenetére

    Gondolkodni sosem árt. Arnold azóta már máshogy látja, eszik húst. Én magát a filmet egyébként nem láttam, de most megnézem. ;]

    #89374ivana :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

  • Qtya123

    őstag

    válasz #49155328 #89386 üzenetére

    Érdemes ezt a könyvet is elolvasni: [link]

    Én amúgy pont a covid miatt változtattam kicsit az étrendemen, eddig sem igazán ettem feldolgozott élelmiszereket, de a húsfogyasztásom magasabb volt, mint a zöldségféléké. Most nagyon erősen eltoltam a növényi irányba a táplálkozást, eszek húst és tojást, de keveset (értsd 1 hét alatt kb fél kg hús). Mondjuk edzeni még nem tértem vissza, mert nemrég voltam covidos, kíváncsi vagyok az új étrenddel milyen lesz majd.

    Több idős és rossz egészségügyi állapotban lévő rokonunk is 1 hét leforgása alatt belehalt a covidba. Mi a feleségemmel nagy valószínűséggel a brit mutánst kaptuk el, de elég könnyedén kijöttünk belőle. 34 évesek vagyunk. Elgondolkodtam és tudom, hogy az eddigi táplálkozással úgy 50 éves koromra a többséghez fogok nagy eséllyel csatlakozni, miszerint enyhe cukorbetegség, magas vérnyomás, esetleg érrendszeri problémák. Még jó a vérképem, még oké a vérnyomásom, de ahogy öregszem, visszakeresve az éves vérképem adatait egyértelműen növekedő tendenciát mutat a koleszterin, vércukor és triglicerid szintem. Még határon belül vannak, de nagyon máshol álltak mondjuk 5 éve. Most mindegyik nem sokkal a felső határ alatt van. A triglicerid kúszik leglátványosabban évente, pont most érte el a felső határt. A vérnyomás is régebben 120-125 körül volt, aztán 135-140 lett a nagy átlag.

    Elgondolkodtam, hogy mikor megkaptuk a vírust egyáltalán nem féltem, lévén jó az egészségi állapotunk/állóképességünk. De mennyire féltem volna, ha le vagyok robbanva, széthízva, fulladozó magas vérnyomásos emberként? Nem akarok ilyen lenni 50 évesen (család nagy része, aki 50 felett van az túlsúlyos, magas vérnyomásos, rossz erőnlétű).

    Nem akarom, hogy mikor 50-60 éves leszek, akkor jöjjön egy járvány és azért vigyen el, mert nem figyeltem eléggé az egészségemre. Ha jön és úgy is elvisz, akkor legalább nyugodt a lelkiismeretem, hogy én mindent megtettem. De ha úgy fekszek az ágyon, várva, hogy elvisz-e vagy sem, hogy közben a táplálkozás miatt szét vagyok esve? Na akkor rossz lenne elgondolkodni, hogy csinálhattam volna másképp.

    Úgyhogy most meglátjuk hová vezet ez az út, nem csinálom rég, de egy érdekesség van, amit még nem akarok az étrendnek betudni, hanem inkább véletlen egybeesésnek (de hat tartós marad, akkor tuti kijelenthető lesz, hogy az étrend az oka), mégpedig az, hogy rendre 118/78 és 120/80 közötti vérnyomást mérek, amennyi nem volt már ezer éve, mint írtam mindig 135-140 között volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák