Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ooloo

    őstag

    válasz DS39 #22300 üzenetére

    A vírus valós ... az ahogyan tálalták az nem . Én úgy gondolom , hogy a lakosság jelentős része már átesett rajta úgy , hogy nem is tudott róla . Ennek ellenére pánikhangulatot tartanak fent . A valós statisztikákat a büdös életben nem fogjuk látni .

    Bizonyos köröknek a gazdasági válság úgy kell mint egy falat kenyér . Vagy ott mindenki csak veszít ?
    A melósokkal kapcsolatban : Nem mindenki és nem minden szektorban húz rövidebbet . Csak példa .... egy szállítmányozó cégnél vagyok alkalmazott . Jelenleg a fuvarjaink gerincét az olasz melók alkotják . A fuvardíj magasabb mint a vírus előtt volt . Munka dögivel . Ennek ellenére napidíj és alapfizetés csökkentés . Tett valamit a kúrmány annak érdekében , hogy ahol nem indokolt ( bevételkiesés ) , ott ne lehessen drasztikusan csökkenteni a béreket ? Vagy ... két hete Gödön jártam a Samsungnál . A raktárban csak Ukrán vendégmunkások dolgoznak ( ez Jászfényszarui gyárukra is igaz ) . És akkor kiáll az emberek elé és a képükbe vágja , hogy annyi munkahelyet teremt mint amennyit a koronavírus miatt elvesztettünk . Kinek teremti , az ukrán vendégmunkásoknak ?

    Pár napja hallottam , hogy a Gödi önkormányzatról is lecsatolta a kúrmány azt a területet , ahová közigazgatásilag tartozott a Samsung alatti földterület . A Gödi önkormányzat jelentős bevételtől eset el .

    És mikor teszik kötelezővé a maszkok viselését ? Persze , hogy amikor a járvány lecsengőben . Valakinek el kell adni a sok ócska, fillérekért megrendelt , szúnyoghálónak sem alkalmas valamiket .

    Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

Új hozzászólás Aktív témák