Új hozzászólás Aktív témák

• XDmanus

tag

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) és a France Football nyilvánosságra hozta, melyik tíz szakember közül választják ki 2012 legjobb labdarúgóedzőjét.

A nagy esélyesek között tartják számon a spanyol válogatottal Európa-bajnok Vicente del Bosquét, de a Chelsea-vel Bajnokok Ligáját nyerő Roberto Di Matteo is megkaphatja a díjat.

José Mourinho örök sláger, és természetesen Sir Alex Ferguson is megkaphatja a rangos elismerést.

Érdekesség, hogy a listán három német szakember is helyet kapott – igaz, bármelyikük győzelme a meglepetés kategóriába tartozna. A listát november 29-én szűkítik három fősre.

Tavaly Pep Guardiola, a Barcelona vezetőedzője nyerte el a díjat – ezúttal azonban nem számít esélyesnek a katalánoktól nyáron távozó szakember.
    A JELÖLTEK:
    Vicente del Bosque (spanyol/spanyol válogatott)