Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Keresek egy jó gamer fejhallgatót, legfőképpen játékra lenne, de filmnézésre és zenehallhatásra is jó lesz. Most egy egyszerű Panasonic fülhallgatót használok (ha nem hangchatelés, akkor egy Genius SP-K06 hangszóró, bár már régi, nem igazán megfelelő 2.0), mellé egy egyszerűbb Genius csíptetős mikrofont, de a mikrofon nem az igazi játékban, elég halk és sok a zaj, panaszkodnak rá, a fülhallgatókat meg huzamosabb ideig nem bírom, kikezdi a fülkagylómat.

    (1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Elsősorban játék (FPS, shooter, lopakodós, jó, ha hallok minden neszt), másodsorban filmnézés, zenehallgatás.

    (2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Kb. 10-12k gondoltam, ebből asszem' már rendes headsetet lehet venni, de csak a zsinóros fajtából. Nagyon max 15k, ha tényleg megéri, illetve, ha tudok faragni a most vásárolandó egér/billentyű/egérpad árából...

    (3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?

    Vezeték nélkülit preferálnék, de nem akarom, hogy a szabadságérzet a minőség romlására menjen ebben az árkategóriában, így elsősorban zsinóros.

    (4) Circumaural vagy supraaural?
    Mind a kettő jöhet, bár kicsit jobban érzem magam, ha nem teljesen vágom el magam a külvilágtól (Nagyon utálom azt, mikor én mit sem sejtve zenét hallgatok, és a másik szobából már ordítva hívnak... :( )

    (5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?

    Nem kérdés, mikis, bár visszahajthatós legyen, nem visszahajlítgatós.

    (6) Milyen hangzást vársz?

    Mindegy, amely a legjobb jön ki ebből az árból, de örülnék egy házimozisnak is :C .

    (7) Milyen csatlakozású legyen?

    Akkor legyen USB-s, az első hozzászólás alapján azt tetszett meg. Már ha van ebben az árkategóriában.

    (8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?

    Sima alaplapi (Gigabyte GA-970A-UD3P). De mint az első hozzászólásban benne van, akkor jobb lenne az USB-s beépített megoldás.

    (9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?

    Egyszerűbb dizájn, de mindegy, csak ne legyen csicsás, matricás,, villogós, világítós. Egy vagy két alapszín (fekete, fekete-vörös, fekete-szürke, stb).

    Előre is köszönöm a válaszokat. :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    válasz d1abLo #10370 üzenetére

    Jónak tűnik...

    De egy kritériumnak nem felel meg, hogy nem visszahajthatós a miki, hanem hajlítgatós... :D

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    válasz Zsírkrétamen #10369 üzenetére

    És jó ennek a mikije? Néhány helyen írták, kicsit halk, és nem tudják boostolni rendesen... :F

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Kb. egy hónapja vettem meg az itt ajánlott Soundblaster Tactic 3D Alpha headsetet. A fejhallgató résszel nagyon meg vagyok elégedve (kicsit fura volt elsőre, de most már csak azon játszok), viszont a mikrofon néha nem ér semmit. TS-en is kicsit halk, no de játékban (most pl. Rust, habár még alpha a játék, de a legtöbb embert normálisan hallok benne, csak nekem nem jó valami). Letöltöttem a legfrissebb drivert és szoftvert is, de semmit nem tudtam rajta erősíteni. Alapértelmezettre raktam, mert máshol ezt írták, illetve a hibaelhárító is ezt javasolta, de nem lett jobb. Egyszer kihagytam az USB-s "hangkártyát", simán csak jack dugóba raktam, úgy egy kicsit erősebb lett a mikrofon, viszont a térhangzás nem volt meg. Kérdés, mivel tudnám boostolni a mikrofonomat? Elméletileg nem hibás, másoknál egy driver/szoftver frissítés megoldotta, nekem még mindig halk.

    A másik kérdés, hogy tudom megoldani, hogy egyszerre menjen a hátlapi kivezetésről a hangszórón a hang, és az USB csatlakozatott Headset is? Illetve van-e valami szoftveres "kapcsoló"?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Csütörtökre rendeltem magamnak egy Logitech G430-at, hogy lecseréljem a Creative Tactic 3d Alpha-t. Még működik, nem tört el, csak a párnázott részeknél már nagyon hullik a gumirozott rész. Több ismerősőm is mondta, hogy milyen jó ez a 7.1-es fejlhallgató, erősebb a mikrofonja, mint az Alphanak, és e-digitalnál volt is raktáron, meg is rendeltem, illetve benne volt az ajánlottak között. Viszont nem tudom jól beállítani, hogy jól szóljon. Minden olyan természet ellenes szól, mintha dobozban lenne a fejem és úgy próbálnék játszani. Kétszer hátba is szúrtak emiatt R6S-ben, mert nem hallottam meg az ellenséget. Bemutató videóban csak összerakták és azt mondták milyen jól szól, alapbeállítással. Lehet hogy valami szoftver probléma lehet? Vagy van halahol egy kalibrásáli leírás angol/magyarul?

    Windows 10, Legújabb Logitech Gaming Software, és legújabb Realtek alaplapi driver van rajta.

    Előre is köszönöm a választ! :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák