Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TNOC

    csendes újonc

    Sziasztok, nem akarok tolakodó lenni, de első komoly hangfalamat szeretném megvenni, és lövésem sincs, melyik a jó. Összegyűjtöttem párat ami tetszett a frendlyhouse oldaláról. Meghallgatni nem tudom őket. Felhasználási cél az lenne hogy egész nap zenéljen nekem, megfelelő távolságban el tudom helyezni őket. 2m kb. Szép, dinamikus mélyeket szeretnék mindenképp, mert sok hiphop, house zene megy, de néha elcsábulok jazz ra is. 80-20 arányba kb. Kérem ne tartsa magába aki hozzá tud szólni, van tapasztalata a felsoroltak bármelyikével. Uj tipusokat is fogadok természetesen. 110k a keret, laptop -- külső usb dac már van hozza. Mackie MR524 vs Rockit rp5 g3 vs mackie mr5 mk3 vs yamaha hs5 vs jbl lsr 305 vs RCF Ayra 5 White vs Pioneer S-DJ50X-W

  • TNOC

    csendes újonc

    válasz AMDFan #42001 üzenetére

    Itthoni eszközeimmel elég szépen le tudok hallgatni dobozokat jó mikrofonnal felvett yt videókból egymás mellett tesztelve. a rokit rp5 g3 vs yamaha hs5 vs jbl lsr 305 sikerült azonosítanom hangilag, és meg van e 3 közül egyértelmű győztes nekem legalábbis, de cáfoljatok meg ha nem jól hallottam volna.. az rp5 g3 dobozos hangú, melykiemelt, kisebb tér és nyitottság jellemzi, néha részletek kárára, hs5 túl kiegyenlített, inkább vékony, unalmas hangú, gyenge mély tartomány, jbl lsr305 mikor először meghallgattam az jutott eszembe, hogy basszus ha itt szólna mellettem, de boldog lennék...nagy stereó hangtér, könnyű levegős hangzás, nyitott magas és közép, sok részlet, árnyalatok, és ehez tisztességes mély energia, nem vékony, nemmis kiemelt. Szóval e 3 modell közül egyértelműen a jbl lsr305 a nyerő számomra, ízlésemnek. Ezt azért irtam le hogy előző írásomban felsorolt modellekből könyebben legyen beazonosítható hogy ez alapján, mit halgassak még meg .

  • TNOC

    csendes újonc

    válasz Bodz #42004 üzenetére

    "Max esetleg hangfalak karakterének egymáshoz való viszonyáról adhat némi infót, de azt is csak akkor, ha ugyanott, ugyanolyan feltételekkel, ugyanazokkal az eszközökkel és zenékkel lettek rögzítve"

    Ez pontosan így volt, azért tudtam karakterben különbséget tenni köztük.

    frogged bx8 is tetszik, sokkal több mélyet nyom vajon és mélyebbre megy mint a jbl lsr305? Középébe mennyire szól bele a több basszus? Magasai jók lehetnek, a tölcsér szerű kialakításának köszönhetően?

    newmoonlight az már sok 110k a keret

    A rockit mr5 mk3 nekem nagyon sötét, doboz hangú főleg az lsr305 képest, olyat nem szeretnék. Ha a bx8 is ugyan ez a karakter csak hangosabb, és több basszusa van, ugyan ilyen sötét doboz hangon mint a rokit, akkor a bx8 se lesz jó.

    [ Szerkesztve ]

  • TNOC

    csendes újonc

    válasz Frogged #42014 üzenetére

    Gondoltam hogy ez így fog működni, ebben most megerősítettél. Igazából nekem fontosabb hogy tökéletesen elkülönítve/kivehető legyen a 3 tartomány, nagy tér , nagy hangtisztaság, részletes legyen, minthogy leszakitsa a mély az arcomat. Mert én aztán mindent hallgatok. Csak azt szeretném hogy ezek mellett ha beteszek egy house zenét, legyen a mélynek súlya, jelenléte, energiája, és ne csak kopogjon hidegen ellehetetlenül.. És ahogy hallottam, a jbl 305 ilyen, jobban tetszett a hangja a mackie mr5 mk3 nal is. A jbl fehér be meg iszonyat tetszik is. Úgy néz ki ez lesz. Nem találtam olyat ami jobb lenne 110k keretig. 10k elég rá?

    Ahogy láttam van rajta xlr meg 6.3 trs. A dac készülékemen sima rca van. Milyen típusú kábel érdemes hasznalnom a legjobb minőségért, és ezen belűl milyen fajtát?

    [ Szerkesztve ]

  • TNOC

    csendes újonc

    válasz lezso6 #42018 üzenetére

    Mindent hallgatok, csak szeretném hogy house, rap zenénél a mély is kicsit testes, lendületes legyen.

    frogged jbl 305 nagyon megfogott, nagy hangtere/sztereo hatása van, kristálytiszta magas és közép, jól elkülönülve, részletes, és a mélyei is testes, megfelelő mennyiségűnek tűnt. Rögtön megfogott, egy ilyet veszek szerintem, rögtön elkapott az az érzés hogy ez kell, többinél nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák