Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FID

    őstag

    Sziasztok. Meguntam a Logitech Z506omat Nem volt vele semmi probléma tette amit kell viszont nem tetszett, hogy a jobb fronton volt a volume szabályzó.

    Kerestem alternatívát ami z906 lett volna de sajnálok közel 100k-t érte. Véletlen belefutottam egy 10éve megjelent Creative inspire 5700ba iszonyat minőségi cucc és nagyon kellemes a hangzása.
    Viszont ezen csak stereo jack bemenet van. Van coax optical meg valami soklábú. Ezt tudtam így elmentem az MMbe megvettem a legolcsóbb optikai kábelt. A dobozán 5 kockából 1 volt teli jelezvén hogy alsó kategóriás.

    A kérdés az lenne, hogy optikai és optikai kábel között is van hangzás minőségi különbség? (Mint a hangfal kábeleknél?)

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • FID

    őstag

    válasz psyho85 #26455 üzenetére

    Számomra már így is tökéletes csak érdekelt a dolog.

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • FID

    őstag

    Ugye volt a Creative inspire 5700 aminek nem tetszettek a hangszórói és elkezdtem lecserélni. Kerestem samsung kompakt házimozi hangszórókat és szetteket a hirdetési oldalakon. Nagy gondom az volt, hogy a creative erősítő minőségi cucc (16k volt) viszont nincsen rajta 3jack bemenet csak stereo viszont digitális van 3. Így sajna bukom a hangkártya összes beállítását. Ez fájó pont volt, de már nem érdekel. Vettem egy samsung szettet (17k) Ebben voltak álló frontok viszont a center ugyan az volt csak fektetve, nagyon nem tetszett így másik szettből találtam egy centert (3k) ami megfelelt. És vettem még 2db frontot 3utas (3k) amiket berakok hátra mert nem tetszettek a hátsó hangszórói a 17k-s szettnek. Filmügyileg megvagyok elégedve zeneileg nem voltam. Kb 2órája leszedtem a kodit beállítottam digitálra+wasapi ahogy kell.

    És iszonyat sokat dobott a hangzáson pedig nem hittem benne minden úgy szól ahogy kell! Tudom feljebb írtátok már ezeket, de hogy valami ilyen sokat számítson!

    A creative erősítő:

    Jelenlegi állapot:

    Későbbiekben rendes erősítő és hangfal beszerzése lesz mert vágyom rá pedig ez is ami van már bőven elég ebbe a kis számtek szobába.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • FID

    őstag

    válasz Rover623 #26895 üzenetére

    Hát igen nem vagyunk egyformák! Az inspire 5700 azért minőségi cucc mert hozza a z906 tudását leszámítva a 3jacket 16k-ért 100k helyett és egy 10éves cuuccról beszélünk. Igen eleinte probléma volt, hogy ha veszek egy drágább hangkártyát akkor megvagyok lőve mert az optikán csak átereszti a hangot és semmilyen beállítást nem tudok csinálni csak a lekeverést stereora. (nem mintha valaha is állítottam volna az 5.1n kívül mást rajta) Bár játékokat a true studio megdobta rendesen)

    Nem akartam téríteni sem ismeretet terjeszteni, nem fogok létrehozni Creative Inspire szektát :D

    Csak leírtam a véleményemet. Ami most van használom egy darabig, ha megunom akkor megy tovább és boldogít mást. Nekem egyáltalán nem tetszik az 1250b és csak ezt látom értem mert verhetetlen ezért az árért.

    Ha kell a stereo akkor veszek 1pár normális studio hangfalat és nem tökölök geniussal. Youtube zenehallgatásaimra miközben gépet csinálok építek meg tök felesleges audiofil cucc.

    És mivel reggel elmegyek este 23:30kor érek haza a hangerő sem lényeg csak szépen tisztán szóljon ez most nagyjából meg is van. Az alattam lakó kisnyugdíjas már így is szépen megkért, hogy halkuljak le mert a dübörgés kitakarja mikor alszik és megfog fázni :DDD Pedig nem szoktam üvöltetni annak semmi értelme.

    Azt a szintet amit akartam most elértem és jó volt keresgetni bizniszelgetni ameddig összehoztam a jelenlegi rendszert. Az hogy bukok rajta vagy nem az kiderül az eladásnál.

    Ui: Nincs semmi keverés ebben tévedsz! :N Minden hangfal 3ohm teljesítményük ugyan az márkájuk is.
    És egy komoly házimozinál sincs meg az hogy minden ugyan az. Legtöbbször a két front teljesen más márka vagy típus mint a center. Így ezt a részt nem értem :F

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

  • FID

    őstag

    válasz Rover623 #26913 üzenetére

    A Samsung által gyakran használt elcseszett 3 ohmos névleges impedanciát pedig jó hogy említetted, részvétem a Creative erősítőnek... ;]

    Ez igaz de nem kell szétdöngetni nem lesz baja.

    azonos hangszórókészletből vannak felépítve azért, hogy mondjuk Miki egér hangja jobb elölről is ugyanazzal a hangerővel és hangszínnel szólaljon meg,

    Ez itt el is bukott: [link]

    És ezt elsőre találtam a center teljesen más.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Új hozzászólás Aktív témák