Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyTrancer

    senior tag

    válasz Franticfox #48200 üzenetére

    Én azt mondanám, hogy a kókánykodás nem lenne jó ötlet
    De azt egyenlőre nem tudom miért a váltás ?
    Nem írtad le mi a gond ?
    Most ha zeneszerzésre adod a fejed, ott mit vársz majd
    Ezeket jó előre tisztázni, mert nem csak ettől függ minden
    Ha házibulizni akarsz, oda meg egy sima monitorhangfal nem az igazi, bár ez is nézőpont kérdése
    Adnak ezek hangerőt és relatíve EQ-zva még akár jóféle hangot is
    Zeneszerzésre visszatérve
    Nekem évekig egy 2 házimozierősítőm volt
    Egyikről a két front ment, a másik erősítő, meg hajtotta a 2 db Kicker SUB-ot ( Ilyen kocsiba való szőnyeges megoldás )
    Hangerő , mély akadt bőven, és ezen nyomultam
    Mivel minden megszokás kérése. ( tehát annyi zenét hallgattál már róla, hogy pontosan hallod hogy hogyan szólnak a számok kedvenc előadóidtól , és van mihez viszonyítani),
    Szóval egészen addig amíg nem a masterelés rész kezdett egyre jobban előjönnni, addig jó is volt a dolog, és semmivel nem készült rosszabb, vagy jobb nóta azon a hangfalrendszeren
    Ergo a studio monitor egy másik kategória, ez hülyén hangzik ,de oda neked is egy Másik kategóriába kell tartoznod, hogy megérje neked és lásd miért jobb

    Én azt mondom, előbb kezdd el a zenélést azon ami van
    utána rájössz, hogy egyáltalán érdekel e, és ha eljutsz egy következő szintre, pontosan fogod tudni, hogy mire lesz szükséged
    Pl azért mert már az otthon megkomponált dalod számodra teljesen elfogadhatóan szól, mégis a hevernál nem olyan és ott meg szarnak hat, na itt jön majd elő hogy miért is kellenek esetleg ilyenek :
    jobb hangkártya, jobb hangfal stb stb.ha ezekre nem Te jössz rá magadtól csak olvasod, hogy mások mit használnak, nem feltétlenül éri meg majd neked.
    Ez sok idő lesz, de ez közben dől majd el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák