Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca19 (a)

    aktív tag

    válasz lezso6 #41294 üzenetére

    Pedig nem azzal van a gond, hogy hozzászoktam az LG-hez. Egyszerűen régen voltak olyan prémium minőségű szettjei, amiket manapság egybeszettbe nem hiszem, hogy gyártanak. Főleg azok sikerültek jól, amikor Mark Levinsonnal 1-2 évre összeálltak. Egyszerűen ezek a szettek nagyon ott voltak-vannak. Elég, ha csak egy ilyet meghallgat az ember. A kettő magassugárzó nehezebb, mint némely mai termékbe a mélynyomó. Ha a magassugárzó reflexnyílásába benézek, akkor nem 10-20W-osokat látok, hanem 50W/db-os hangszórókat találok. Ezekben a mai cuccokban nincs meg egy tág térérzet, a hang teljesen a hangszórókra korlátozódik, nem tágul ki...

    Nehéz leírni számomra mi a jó hang: legyen határozott mély, de ne legyen tolakodó. A magas közép erőteljes-csattanós legyen, legyen "éle" a magasnak. De mégse legyen fülsértő, hanem selymesen simuljon bele a fülembe. A hangot ne a hangszóróból halljam, hanem mintha csak előttem a falból jönne a hang. Bocs, lehet h.lyén hangzik, de röviden kb. így tudnám leírni. Ja, és mély nélkül is hallgatható legyen a magashangszóró, jól szabályozható legyen. A zenét a magassugárzó vezesse, és ne a dübörgésre alapozzon.

    A Microlabnak kb. a mélye volt jó. A magas közép szegényes, erőtlen volt. A hangban nem volt semmi dinamika sajnos, és "tere" sem volt a hangnak.

    "1. az LG erősítője valószínűleg dinamika-kopressziót alkalmaz, felhangosította a halk részeket"
    - A DRC ki-be kapcsolható.

    "2. a Microlabnak jobb a dinamikája, nem torzít magas hangerőn, ez pedig halkabbnak tűnik"
    - Szerinted az LG-m 50W/ db hangszóróval hol torzít? :)

    Csak azért írtam ezeket le, mert nem csak 40-50 ezres LG egybeszett létezett régen, hanem bizony nagyon komoly darabok is. :)

    http://www.diesel.com

Új hozzászólás Aktív témák