Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shingen

    addikt

    válasz barnam_ #26068 üzenetére

    SP-HF1250B elöl az van írva "Line in" az szerintem kimenet nem bemenet.

    風林火山

  • ToniSoprano

    addikt

    válasz barnam_ #26068 üzenetére

    Nekem van Logitech Z323 a polcon a szekrényben el van pakolva, szerintem az 1250B sokkal szebben és tisztábban szól és van annak is basszusa, bár én használtan kaptam a z323-at de elvileg semmi baja fizikálisan, de sokat lett hurcolva Angloában és onnan haza. Eléggé hiányzik a Z323 közepe, és a magas hangszórók fél hangerő felett torzítanak, a basszus miatt dörmög a beszéd. Engem zavart az is, hogy a basszus csak monóban, de ez csak engem zavar nagyon a 2.1-esnél? Hiányérzetem van, nem tudtam rendesen elhelyezni az egészet. De pl. ilyen alkoholmámoros házibulikra annyira nem lehet rossz a Z323, ad egy hangulatot azért, de messze van a jótól, pontosságtól.

    Másik: már régen le akartam írni, mivel két kicsi hangfalra volt szükségem egy otthonra a laptop mellé, egy a munkahelyre, ezért a kis Genius HF 150 mellé rendeltem egy Modecom MC-SF05-t. Ezek mind ketten 2000 Ft alatti kategóriát jelentenek a pcx.hu-n. Csináltam este vakuval képet is róluk:

    Össze is hasonlítottam a két hanfal hangzását, hát megmondom őszintén a kis modecom annak ellenére, kisebb a hangszórója (2 col vs 2,6 col) basszus téren jobban teljesít, itt tényleg hallani tiszta basszus hangokat ami eléggé meglepő. Mondjuk felül a kis Genius teljesít jobban, ott a Modecom kicsit hiányos, de nem zavaróan.
    Szóval lényeg a lényeg, szerintem a modecom jobb vétel 2000 Ft alatti kategóriában, teljesebb, puhább, tisztább hangzást ad, de a Genius sem rossz pl. a munkahelyre jobb mert alacsony hangerőn az szól pontosabban. (de pl. a basszus tartomány a Geniusban kicsit pontatlanabb, mosottabb, de azért nem zavaróan)

    Ami meglepő, hogy ezek a kis kütyük usb tápról meglepően hangosan szólnak és nem is torzítanak csak 80% körül. Szóval Grózi ebben a nagyon olcsó kategóriában mégis talán a Modeceom 05 az ajánlottabb, mert tisztább, teljesebb, puhább hangzást ad, de a 150 se rossz és annak is kellemes, teljesen válllható hangja van ennyirét. Csodát nem kell várni, igazán teljes skálát egyik sem tudja le fedni, de meglepően kellemes cuccok ennyiért ha kevés a hely, a laptop hangszórókat, a régi műanyag kütyüknél sokkal jobb megoldások.

    Akinek van 2000 Ft-ja szerintem próbálja ki ezeket, pl. én vettem hozzá 3000 Ft-ért egy külső mobil akku, arról is tökéletesen elmennek. 5000 Ft-ból akár a kertben is hallgatható kellemes és egész hangos szereó hangzás jön ki és még ott van a külső mobil akku, ami más eszköz töltésére is használható. Ezek egyébként elég kicsi cuccok a saját dobozukban is elférnek egy kisebb oldal táskában is és az egész 700 gramm körül van.

    A kütyük paraméterei: [genius HF 150] [Modecom MC-SF05]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák