Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyrin

    addikt

    válasz Ndruu #1359 üzenetére

    ''megmozgatja-e a szoba különféle részeit, ablak, ajtó...''

    Úramisten, ha ez szempont le ne cseréld.

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz Ndruu #1359 üzenetére

    Na itt csücsül az asztalomon a kicsike.

    Szemrevételezéssel amit meg lehet állapítani:
    - termetes méretűek a sugárzók nem mondom
    - a 220-as kábel bazi rövid (~1,5m)
    - ugyanez mondható el a 3.5'' Jack RCA átalakítóról is (~1.5m)
    - a hangfalakat összekötő kábel már valamivel normálisabb hoszúságú (~2..2.5m)
    - balance nem állítható a vezérlőn
    - a vezérlőgombok elhelyézese és kezelése nam hagy maga után kívánnivalót. Mindössze a feliratok lehetnének picit erősebbek, de azthiszem pár nap alatt hozzászokik az ember, hogy melyik kezelőszervnek mi a funkciója
    - a hangerő 40 lépcsőben állítható. Mintha egy racsnit tekergetne az ember. Kell egy bizonyos nagyságú erő, hogy megmozdítsuk. Ez eléggé tetszik benne, mert így elkerülhető a véletlen hangráadás/hanglevétel
    - a magas és mély szabályzógomboknál középállásban van egy ilyen racsnis megakadás. Ezzel igen könnyű a középállás megtalálása még sötétben matatásnál is.
    - a fejhallgató kimenet-re semmilyen hatással nincs a magas és mély szabályzó. A kimenő hangerőt viszont szabályozhatjuk a hangfalról
    - hátul még reflexnyílásokat kialakítottak

    A hangzásról egy keveset. Mivel nem vagyok nagy zeneőrült, így részemre ez a hangfalpár nagyon sok. Természetesen nem vagyok a minőségnek ellenére :DDD
    Egy szavam nem lehet a hangzást illetően, engem tökéletesen kielégít.

    Audigy 1-es hangkarira kötöttem. KX driver kezeli a hangkártyát. A mindenféle fölösleges bemenetek kikapcsolása után a KX egyik kellemes kis eszközének segítségével: peak -102...-108dBa között mozgott az alapzaj a kártyán.

    Ilyen befolyásoló tényezővel a hangfalnál maximális hangerőnél bemeneti jel nélkül akkor lehet az alapzajt hallani, ha közel hajolunk (5..10cm). Ha a magasat teljesen feltekerjük, akkor már 30..50cm-es távolságból is érzékelhető odafigyelve az alapzaj.

    Előkaptam gyorsba a Helloween zenekar Keeper of the seven keys II. albumát. Ebben igen jól vegyül a magas és mély hangzás. azt csendben hozzáteszem, hogy a túl sok mélyet nem szeretem
    Az alap középállásban egész jó kis összképet adott a magas és mély aránya, bár a mélyet picit megnövelve, már azt a hangzást kaptam, ami ''jól szól a füleimnek'' :)

    A hangerőre nem lehet panasz: Win hangerő 40%-on, a hangfal hangerőt félállásba tekerve a szobában már csak kiabálva lehet egymással beszélgetni. Full hangerőn meg a beszélgetést el kell felejteni. Nekem a full hangerő már sok volt, de a zene ugyanolyan tisztán, kellemesen bömbölt a hangfalakból. Torzításnak még a nyomát sem vettem észre.

    Mivel nagyon jól szólt a Helloween, így ráeresztettem egy újabb albumukat: The dark ride. Ebben már jóval több a mély hangzás. Nagyon szépen adta vissza a ''dübörgést''. A teljes basszust ráadva sem nyomta el a magas hangokat. Szép harmonikus maradt az összkép.

    Távolabbra mentem a hangrendszertől, hogy messzebbről is meghallgassam milyen a hangzás. Meglepő módon szinte semmi változást nem tapasztaltam. Tökéletes hangzást érzékeltem a szoba legtávolabbi sarkában is.

    Bedobtam egy kis MobyDicket is. Mit mondjak? A Keresztes vitéz iszonytatóan jól szólt. Itt már igencsak dübörgött, fel sem mertem tolni a hangerőt csutkára. Meglepődtem, hogy mit tud ez a ''kis'' kütyü. Le a kalappal előtte.

    Most jöjjön egy kicsit más műfaj. Beleakadtam egy Dolly Roll albumba: Dupla vagy semmi. Számomra ez is szépen szólt. Egy kis basszust azért tekertem neki.

    A Crystal - Most úgy ölelj, igen jól hangzott. Sem a mély, sem a magas nem volt túlzásban. Egy kevés magasat ráadva javult egy kicsit, de enélkül is élvezhető volt.

    Kozmix - Holnapután, ide már az alap basszus kevés volt. Olyan 70%-ra tekerve már hozta az elvárt hangsúlyt.

    Máté Pétertől meghallgattam pár számot. Egyiknél sem éreztem úgy, hogy állítani kellene. Középbeállítással hozta az elvárt hangzást.

    Nox - Forogj világ. Egy kis basszust adva igen jól dübörgött, mikozben a magas nagyon jól szólt középállásban.

    Ákos - Hello is szép, nyugodt hangzással áradt a sugárzókból. Korrekcióra nem volt szükség.

    Gangsta stílusú zenék jól érezték magukat, ha odacsavartam a basszust rendesen. Itt inkább a basszushoz mérten sok magas miatt kelett rátekerni a basszust.

    Zséda alapbeállítással gyönyörűen szólt.
    ----------------------------------------------------------------------------------

    Összességében gyönyörűen szól a szerkezet. Az alapbeállításokat nagyon jól eltaláltak, mivel sem a magas, sem a mély nincs túlzásban.

    Ahol szükség van egy kis basszusra, ott bőven lehet még adni, a magashoz pedig igazából hozzá sem kell nyúlni.

    Első blikkre nem bántam meg, hogy ezt kellett hazacipelni :D

    A fentebbi tapasztalatok szigurúan szubjektív hozzáállással születtek

    [Szerkesztve]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák