uleFone Paris Golden - Szép Heléna sírva fakadna

Adatkommunikáció, üzemidő, összegzés

Adatkommunikáció terén elviekben korrekt lehetőségekkel bír az eszköz, a gyakorlatban azonban akadnak problémák. A készülék két microSIM dual standby rendszerű kezelésére alkalmas, mindkettőn elérhető 4G adatkapcsolattal 800-as frekvencián is, ugyanakkor egy kártya használatakor sem képes stabilan hálózaton maradni. Egy centiméternyi helyváltoztatás nélkül egészen EDGE-ig képes lassulni a kapcsolat másodpercek leforgása alatt ott, ahol bármilyen más, megegyező szolgáltatónál lévő készülék még bőven 150/50 Mbps sebességgel száguldozik. Telefonálás közben a hangminőséggel nem volt probléma, de többekben felmerült, hogy internet alapú hívást kezdeményeztem, kevésbé stabil hálózat alól, ráadásul a telefonálási élményen az is sokat ront, hogy a giroszkóp néha megvadul és a legkisebb mozdulatra aktiválja a képernyőt hívás közben. Az egysávos, 802.11b/g/n szabványokon működő WiFi rendben teszi a dolgát, de a mentett hálózatokra való automatikus csatlakozás nem mindig jut eszébe, ha mégis, akkor is igen lassan, ahogy a HotSpot sem éppen kapkodós. A GLONASS műholdakkal kooperáló A-GPS viszont gyors és pontos útmutatást biztosít, ahogy az OTG és a 4.0-s Bluetooth is kiválóan működik.


[+]

A cserélhető akkumulátort most is a Sony szállította, 2250 mAh-s kiszerelésben. Az üzemidő meglepően jó, főleg készenlétben. Két napig, mérsékelt használattal simán elmegy a készülék, amibe nagyjából 3,5-4 óra kijelzőidő fér, az intelligens energiatakarékosság mellőzésével. A leírásban hivatkozott 368 órás készenlét valós adatnak tűnik.


[+]

Értékelés: uleFone Paris Golden
Külső
Ergonómia 7 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 7 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 6 pont
Sebesség 6 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 9 pont
Felhasználói felület élménye 6 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 5 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 7 pont
Multimédia
Vizuális 5 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya 5 pont
Hogyan értékelünk?

Összegezve a fentieket, sajnos meg kell állapítanunk, hogy az uleFone Paris Golden nem csak önmagában vizsgálva, de a hozzá tartozó árcédulához viszonyítva is túl sok kompromisszummal és felróható hibával rendelkezik, főleg annak tükrében, hogy ha csak a gyártó hazai konkurenciáját nézzük, bőven akadnak ennél sokkal összeszedettebb, kiforrottabb, ráadásul kedvezőbb árfekvésű ajánlatok is. Alternatívaként érdemes a Meizu, a Xiaomi, vagy akár a Doogee kínálatából szemezgetni, méretben, tudásban és az összképet szemlélve is találhatunk szimpatikusabb készülékeket 64 990 forintért. Ennek fényében nyilvánvaló, hogy részünkről az uleFone a Paris Goldennel sem érdemelt ki plecsnit.

A teljes képhez hozzátartozik, hogy cikkünk megjelenése után sok olvasónk jelezte, hogy használ ilyen készüléket és az általunk tapasztalt problémák egy része egyáltalán nem jelentkezett. Azt is fontos tudni, hogy a Paris kínai verzióján egy saját felhasználói felület fut, ami ugyan csak hellyel-közzel tud magyarul, ám valószínűleg optimalizálás kapcsán jobban sikerült, mint a gyári Android. A felhasználók általában dicsérik a készülék általános sebességét és kijelzőjét, az alsó gombok és a kijelző érzékenysége azonban még ezeknél a modelleknél is lehet hektikus, ugyanakkor a 4G hálózat olyan mértékű eldobálása nem jellemző. Az uleFone Paris tehát nem szükségszerűen hemzseg a kisebb-nagyobb problémáktól, ám mi – mint általában – bolti forgalomba kerülő tesztterméket próbálhattunk ki és saját tapasztalatinkat tettük közzé.

AliceWake

A tesztkészüléket a Ping Digital küldte el nekünk, vásárláshoz kérem kattintson ide!

A cikk elkészítésében a Telekom 4G/LTE mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Prémium kiadást kap az uleFone Future

    Pár hete mutatta be „képernyőkeret nélküli” újdonságát az uleFone, most pedig bejelentette, hogy a Helio P10-es alapverzió mellett Helio X20-as kiszerelés is érkezik, méghozzá 128 gigabájtos tárolóval.

  • Az uleFone, aminek home gombja van

    Az uleFone u007 folytatása kevésbé hangzik úgy, mint egy kémmobil, viszont kedvező áron kínál fémházat, óriás akkumulátort és lenyomható kezdőképernyő gombot.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Előzmények

Hirdetés