uleFone Paris Golden - Szép Heléna sírva fakadna

Multimédia

A Be Próval ellentétben ezúttal legalább sikerült ténylegesen akkora felbontású kamerákat rejteni a gépbe, amekkora a dobozra van írva, nem fogunk azzal szembesülni, hogy valójában gyengébb képességeket szoftveresen húzza fel a rendszer. Persze ez még mindig nem segíts sokat, ha az elkészült képeket nézzük. Mindkét modult az Omnivision szállította, hátulra egy LED villanóval kiegészített, 13 megapixeles, f/1.8 apertúrájú OV13850-es szenzor került, előre pedig 5 megapixeles OV5648 jutott. A szimpla zöld robotos szoftver meglehetősen lassú, kezdve a megnyitástól a fókuszálásig, amit menet közben nem nehéz elhagyni valahol félúton a szintén lomha exponálásig.

A lehetőségek tárháza meglehetősen kis alapterületű, a HDR funkciót, a vakut és a néhány rendelkezésre álló képmódot (élő fotó, mozgáskövetés, panoráma és többszöges felvétel) az alapképernyőről érhetünk el, a fehéregyensúlyt és az ISO-t a beállításokban igazíthatjuk szűk, előre megszabott keretek között. A győzelem univerzális kézjelét takaró funkció, ahogy a többi, érzékelőt használó gesztus sem működik, csak ha valóban megérintjük a szenzort, ami itt azért nem akkora probléma, akkor is kényelmesen elsüthetjük a képet, ha az exponálógomb éppen nem esik kézre. A végtermék nem valami szívderítő: a fehéregyensúlyt alapbeállítások esetén nagyon elkalibrálták, a dinamikatartomány alacsony, a képek életlenek és a széleken elég jelentős az elmosódás, egész kevés kromatikus aberrációval. A nappali, kellően megvilágított, közeli képek egészen elfogadhatóak, éjszaka viszont nem érdemes ezzel az eszközzel fotózni.


[+]

Videózni Full HD-ban tudunk, a megengedett sebességhatár 30 fps (nappali videó, esti videó). Az előlapi megoldás maximum 720p-re képes, mindkét esetben lehetséges a mikrofon mellőzése. A gyári videolejátszó a Full HD felbontással elboldogul, annál nagyobb felbontással viszont a H265 formátumhoz hasonlóan nem bír el, mondjuk ilyen kijelzőfelbontás mellett nyilván senki nem fog 4K-s tartalmakat a készülékre másolni. Zenelejátszásra a gyári appot vethetjük be, ami elég puritán küllemű, de képes előadók, albumok és dalok szerint rendezni, a borítókkal sincs problémája és még hangszínszabályzó is akad benne. Maximum hangerővel sem fogunk csendháborítási botrányba keveredni, de zenehallgatásra és filmnézésre alkalmas, ha nem hiányoljuk nagyon a mélyeket. Az FM-rádiót a fülhallgató csatlakoztatásával érhetjük el, de a gyári kiegészítőt tényleg nem érdemes használni, egyrészt mert leírhatatlanul gyengén szól, másrészt az összeszerelési minősége is ezzel egy szinten mozog, gyárilag kontakthibás példányt kaptunk.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Prémium kiadást kap az uleFone Future

    Pár hete mutatta be „képernyőkeret nélküli” újdonságát az uleFone, most pedig bejelentette, hogy a Helio P10-es alapverzió mellett Helio X20-as kiszerelés is érkezik, méghozzá 128 gigabájtos tárolóval.

  • Az uleFone, aminek home gombja van

    Az uleFone u007 folytatása kevésbé hangzik úgy, mint egy kémmobil, viszont kedvező áron kínál fémházat, óriás akkumulátort és lenyomható kezdőképernyő gombot.

  • uleFone Gemini - csak négyesikrek

    Merész Full HD kijelzőhöz négymagos MTK lapkát társítani. Ám az uleFone Gemini dupla kamerája, fémháza és az ujjlenyomat-olvasója kárpótol a lóerők hiányáért. Csak az a kérdés, mennyire.

Előzmények

Hirdetés