Újabb HSDPA variációk

Hirdetés

Terepre

Most, hogy már minden szolgáltatónak van HSDPA hálózata, már csak egy dologra kell várnunk: az árversenyre. Igaz, arra sem sokat, hiszen a cikk írásának pillanatában már kapható korlátlan HSDPA csomag, amivel biztosan nem lépjük túl a keretünket. Jelen cikkünkben két verzióra nyújtunk megoldást, az egyik a mit használjunk terepen kérdés, a másik az iroda HSDPA-sítására vonatkozik.

Sokszor okoz problémát a kérdés, hogy milyen laptopba érdemes beruházni, ami valóban strapabíró. Legutoljára akkor kaptam a „mit vegyek?” kérdést az arcomba, amikor egyik az építőiparban dolgozó családtagom notebookot keresett. Pontosan akkor találtam rá a Dell ATG notijára, így kellemes meglepetés volt, hogy a MobilX tulaja egy ilyennel állított be a napokban.

Bizonyára sokan felteszik majd a kérdést, hogy hogyan lehet egy ütésálló laptopot tesztelni? Hát, elárulom, hogy ugyanúgy, mint az ütésálló telefont, azaz sehogy. Bizonyára furán nézett volna rám a partnerünk, hogyha a notebookot leamortizálva adtam volna vissza, és szerényen megjegyzem, hogy bizony nem cseppálló. Pontosan ebből kiindulva a legkeményebb teszt az otthoni medence melletti felhasználás volt, és jelentem: a tesztalany túlélte.

Kicsit érdemes azonban megnézni, hogy mitől bírja jobban a strapát az ATG D620. Nos, a notin elején alján és a tetején vastag műanyag feltéteket találhatunk, amelyek tompíthatnak valamit egy esetleges leejtésen. Ezen felül a leírás szerint a billentyűzet folyadékálló, és sok helyen portakarókkal szerelték fel az eszközt, azonban a billentyűzeten semmi extrát nem találtunk, míg a noti alján egyértelműen nem volt portakaró a szokásos szellőzők előtt. Igazából csak hosszú távú használattal lehetne eldönteni, hogy valóban igazak-e a gyártó által tett ígéretek, azonban aki hajlamos a notebookja elejtésére, az amennyiben megteheti, ruházzon be egy ATG modellbe, nem fogja megbánni már csak a tartósabb festés miatt sem.

Egyébként a notebook paraméterei sem rosszak, ráadásul beépített, 3,6 Mbps HSDPA modult is tartalmaz (Merlin gyártmány), így elég csak belepattintani a SIM kártyát, és máris száguldhatunk a mobil világhálón, ha megfelelőek a hálózati paraméterek. Azok számára, akik viszont nem kérnek a notebookból (mert van nekik saját), a következő oldalon ajánlunk egy rakás adatkártyát.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés