Toshiba AT300SE - megfizethető minőség

Kamera, adatkommunikáció, üzemidő

A hátlapi kamera autofókuszos, a fotók maximális felbontása 3 megapixeles, azaz 2048 x 1536 képpontos lehet. A videó mód jelzésértékű, a felvételek 640 x 480 képpontos felbontásban, 3gp kiterjesztésben készülnek; a tesztvideóért katt ide. A fotók nagyon gyenge minőségűek, a zajszűrő algoritmus elmossa a részleteket, a képzajt viszont nem, az alacsony dinamikatartomány miatt az égbolt hajlamos beégni a fotókba, a kromatikus aberráció mindennapi vendég, egy kicsit gyengébb fényviszonyok mellett pedig vállalhatatlan a teljesítménye.

Toshiba AT300SE Toshiba AT300SE

A táblagép adatkommunikációs képességei igen visszafogottak. Mobilhálózati egység híján internetezni kizárólag WiFi-n (802.11b/g/n) keresztül tudunk, mely mellé DLNA-támogatás és 3.0-s Bluetooth-chip jár. Természetesen egy a-GPS lapka is helyet kapott a borítás alatt, a jelet gyorsan és pontosan megtalálja a masina.

Toshiba AT300SE
[+]

Értékelés: Toshiba AT300SE
Külső
Ergonómia 8 pont
Anyaghasználat 8 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 7 pont
Belső
Kezelhetőség 9 pont
Sebesség 9 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 9 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás - pont
PIM funkciók 9 pont
Adatkommunikációs képességek 5 pont
Multimédia
Vizuális 3 pont
Audio 6 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A táblagép egy ismeretlen kapacitású lítium-ionos akkumulátorból nyeri az energiát. A hivatalos adatok szerint maximum fényerőn 10 órányi videólejátszásra és 40 órányi zenélésre lehet számítani, átlagos használat mellett 12 órát megy el a gép, valamint akár 192 óra készenlét is kicsikarható egy feltöltéssel. Ezeket persze fenntartással kell kezelni, tapasztalataink alapján viszonylag nagy terhelés mellett is kibír egy napot az eszköz.

Mindent összevetve egy korrekt tabletet rakott le az asztalra a Toshiba, amely bár sok tekintetben elmarad a csúcsgépektől, mindennapi használathoz elégnek kell lennie. Kellemes kijelző, gyors hardver és friss rendszer fogadja a felhasználót, melyek mellé közepes üzemidő és gyenge kamera társul. A gyártó rengeteg extra programot mellékelt a géphez, melyek nagy részét valószínűleg senki nem fogja kihasználni (és különben is, kinek van szüksége három ebook-olvasóra?), így első indításkor egy tíz percet érdemes takarítani, jól jön az alkalmazások letiltása funkció.

Az AT300SE valamikor a jövő év elején kerül a boltok polcaira, a 16 GB háttértárral szerelt modell kezdőára 125 ezer forint lesz, ami egészen kellemesnek mondható a képességek fényében. A Nexus 7 miatt viszont nehéz helyzetben vannak a tabletgyártók, a hasonló hardverrel, egy fokkal jobb kijelzővel és frissebb szoftverrel szerelt referenciatábla ugyanis 80 ezer forintba kerül, melynél jelenleg nem nagyon van jobb vétel; igaz, a kijelző képátlója csak 7 hüvelyk. A szintén Asus gyártmányú Transformer Pad TF300T egy kicsit drágábban, 105 ezer forint környékén lehet a miénk, a hardvert és a kijelzőt tekintve körülbelül egy szinten van tesztalanyunkkal. Ettől függetlenül egy erős tetszett plecsnit mindenképpen megérdemel a Toshiba újdonsága.

Toshiba AT300SE

dr. Kind

A cikk elkészítésében a T-Mobile 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés