Sony Xperia E1 - közepes egyveleg

Külső

Egyszerű, a Sony-ra jellemző dizájn jegyében készült az E1, többnyire szögletes, de a sarkokon lekerekített formavilág figyelhető meg. Az anyaghasználat erősen árulkodik a termék pozicionálásáról, műanyagot és üveget láthat kívülről az újdonsült felhasználó. A telefon kézben tartva kellemes, bár egy kicsit olcsó érzést produkál, eléggé testes jószág, ennek ellenére könnyedén átérhetjük, az egykezes működtetése sem okoz nehézségeket. 118 x 62,4 x 12 milliméteres dimenziók mellé 120 gramm tömeg párosul, szóval összességében vastag, de mai mércével nézve aprónak mondható a telefon. Azt is mondhatnánk, hogy zömök. Az összeszerelés minősége jó, bár ha erősebben elkezdjük nyúzni a házat, akkor egy kis kopogó hangot hallhatunk.

Sony Xperia E1
[+]

Az előlap meglehetősen puritán, felül egy Sony logó és egy beszédhangszóró látható, alul pedig egy nagyjából egy centiméteres led csík látható, ami nem csak az elmulasztott értesítéseket jelzi, hanem képnézegetésnél például a fotóknak megfelelő színben ragyog fel, ilyesmit már láttunk az Xperia U-nál. A vezérlőgombok a képernyőn kaptak helyet, a fizikailag különálló billentyűket az előlapon már régóta mellőzi a japán gyártó. Az elődmodellhez képest a kijelző már 4 hüvelykesre duzzadt, a felbontás szintén nőtt, a képernyő 480 x 800 pixelt jelenít meg. A 233 ppi ebben a kategóriában még elfogadható, kicsit mondjuk pixeles, a problémás részt inkább a sima TFT panel betekintési szöge jelenti, ugyanis oldalról még nincs gond, felülről viszont elsötétül a képernyő, és nem lehet semmit sem látni a tartalomból. A fényerő jó, erősebb napfényben látható a megjelenítő, lényeg, hogy összességében jobb lett a kijelző, mint az Xperia E-nél.

Sony Xperia E1
[+]

Kijelző-teszt
Mérés Sony Xperia E1 ZTE Blade V Huawei Y530 Samsung Galaxy Ace 3
Fehér fényerő 359 nit 297 nit 398 nit 393 nit
Fekete fényerő 0,52 nit 0,31 nit 0,61 nit 0,51 nit
Kontrasztarány 1:692 1:960 1:603 1:773
Színhőmérséklet 8020K 8272K 10496K 8093K

Hogyan mérjük a kijelzőt?

A manapság már vaskosnak mondható oldalakon bőven volt hely, így a készülék jobb felén található bekapcsológomb jellegzetes alakja megmaradt, és a hangerőszabályzó billentyű sem lett egy vékony pálcika, nem vágja az ujjunkat. Felül tudjuk bekapcsolásra bírni a telefont és egyben a kijelzőt, valamint szintén itt tudjuk bedugni a 3,5 milliméteres szabványnak megfelelő fülhallgatónkat. A microUSB csatlakozó a baloldalon kapott meghatározó szerepet, az alsó részen kizárólag a beszédmikrofon árválkodik.

Sony Xperia E1
[+]

A hátlap elég kemény műanyagból készült, matt felülettel rendelkezik, és fény felé fordítva van egy különleges csillogása, amiről őszintén szólva nem tudom eldönteni, hogy vagány, nőies, vagy csúnya. A burkolat alsó részén elhelyezett hangszórórács szinte vonzza a tekintetet, mint ahogy a felülre pakolt kamera is gyorsan feltűnik az érdeklődő szemeknek. Sajnos ledes villanót nem szereltek ide, én úgy érzem, ez idén már hibás döntésnek bizonyulhat. A hátlap levehető, az akkumulátor cserélhető, ahhoz viszont mindenképpen ki kell vegyük, hogy a normál méretű SIM-foglalathoz és a microSD kártyahelyhez hozzáférhessünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Sony

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés