Sony Ericsson X10 - a fa nagy, a fejsze kicsi

Alapfunkciók

Az ilyen-olyan „scape“ cuccok mellett azért nem árt megnézni, hogy mire képes a telefon, ha a szó klasszikus értelmében tekintünk rá. A híváslista a tárcsázóból varázsolható elő, a hangminőséggel azonban nem voltam maradéktalanul elégedett. Olykor-olykor kihagyásokat tapasztaltam, ami nem túl jó hír. Nem tudni, hogy csak a tesztkészülék szenvedett-e néha ezzel (mondjuk öt beszélgetésnél egyszer voltak minőségi gondok), vagy ez minden X10 sajátja.

SE X10

Az üzenetkezelés viszont nagyon rendben van. Talán még nem írtam le, de legyen egyértelmű: az X10 tud magyarul, ehhez képest viszont a virtuális gombsoron csak úgy találunk ékezetes betűket, ha a megfelelő karaktert hosszan nyomjuk. Fekvő helyzetben a széles kijelző miatt baromi könnyű szöveget bevinni, a hangulatjelek is csak egy gombnyomásra vannak.

SE X10

Mivel az 1.6-os Androidban az Exchange szerverekkel való szinkronizálás nem játszik, ezért a Sony Ericsson külsős csapatot hívott segítségül. Az LG GW620-ban is ezen banda szoftveri futnak, a Moxier kliens elvileg minden fontos dolgot tud (névjegyzék és naptár szinkronizálás). Az üzleti funkciókhoz tartozik, hogy OfficeSuite néven találunk dokumentumkezelőt is a gépben, ez viszont read-only, tehát csak megtekinteni lehet vele az Office fájlokat, szerkeszteni nem.

SE X10
[+]

A naptár és a számológép a szokásos, a további okosságok (stopper, időzítő, átváltó) beszerzése ingyenesen megoldható az Android Market használatával. Van viszont hangtárcsázás és hangvezérlés, ami sajnos a magyar nyelvű szoftver ellenére csak angolul hajlandó értelmezni a szavainkat, de letölthetőek más nyelvek is, magyar nincs köztük. A rezgés erőssége megfelelő, a csengőhangok is szépen szólalnak meg, kihangosított állapotban a hangminőség jónak mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés