SciPhone i726 - az ördög műve

Multimédia, adatátvitel, kínai extrák

A hátlapon figyelő kamera mellé semmilyen feliratot nem tettek, bár a tapasztalatok alapján úgyis gyanús az egész. Az ultrapici LED viszont valódi, fényereje a méretével teljesen arányos, tehát lényegtelen, hogy be van-e kapcsolva vagy sem. A kereső ugyanúgy nyílik meg, csak kissé lassabban, viszont vannak opciók is. Át lehet kapcsolni önarcképre az előlapi kamera miatt, egyébként pedig állítható a felbontás (legfeljebb 1600 x 1200 pixelig), a képminőség (minőség?), aztán szabályozható a vaku működése, kikapcsolható a zárhang, van még expozícó, villogzásgátló, önkioldó, fehéregyensúly, éjszakai mód, effektusok. Ezek csak arra szolgálnak, hogy elfedjék a végeredményt, mert ahogy előre sejthetjük, az elkészült képek mégg MMS-re is alkalmatlanok. Mi több, még videót is képes felvenni ez a borzalom, legalábbis elvileg, mert a memóriakártyán nem találtam meg a fájlt, úgyhogy ettől most mindenki megmenekült.

SciPhone i726

Az bizonyára feltűnt a képekről, hogy klasszikus kínai módon ez is egy kétkártyás készülék. A SIM-ek egymás alá csúsztathatók be, így ha az alsót cserélni akarjuk, a felsőt is ki kell vennünk. Egyébként ez a része még normálisan működik is, tényleg megy a két kártya egyszerre, ott a két térerő kijelzés, a szolgáltatói nevek viszont nem férnek el. Elvileg négysávos GSM modul van benne, az adatátvitel GPRS segítségével történhet, már aki képes kivárni. Van Bluetooth, ami sztereó és hát ott az USB csatlakozás. Ez ugye a Dock konnektoron át történik, lehet háttértár vagy akár webkamera módban működtetni (akkut is tölti közben), utóbbi az előlapi kamerát használja (és tényleg megy, a Macbook simán felismerte). Ha valakinél nincs ott a saját kábele, ne aggódjon, az eredeti Apple is jó hozzá. Meghökkentő, de a WiFi is szerepel a repertoárban, még működik is. Böngészőből jó a felhozatal, a gyári cucc semmilyen HTML oldalt nem jelenít meg (még a mobilra optimalizáltakat sem), viszont van helyette Opera Mini (az ikonja a Google Chrome logója), amiből a 4-es mellé a tuti kedvéért feltették az 5-ös bétát is.

SciPhone i726

Zenei fronton sem sikerült felnőni a donorhoz, bár a lejátszó kinézetre próbálja hozni az iPod érzést. A számokat magunknak kell összeválogatni, egyetlen listán van minden, van ismétlés és véletlen lejátszás, a háttérben is tud futni, még az albumképek is megjelenhetnek. A legjobbak a hanghatások, ugyanis nem csupán sima gyári hangszínek vannak, hanem akad itt 3D térhang és zengető hatások, mint mondjuk a zuhanyzó. Ezt kombinálhatjuk mélyhang kiemeléssel, illetve a lejátszás sebességének állításával. Így aztán valódi zenehallgatásra nem, viszont néhány perc röhögésre tuti jó, a hangminőség nem értelmezhető, a 3,5-es jack pedig a kijelző panel háttérvilágításának köszönhetően sötétben is könnyen megtalálható. Rádiót is kapunk, ez is megy a háttérben, felvenni is tudunk belőle, másra nem jó. A képnézegető elég vicces, multi-touch ugye nincs, a nagyítás viszont valahogy működik egy ujjal, de a telefontól függ, hogy görgetésnek vagy nagyításnak érzékeli.

SciPhone i726

Extra funkciókból is akad néhány, elsőnek a normálisabbakat vegyük sorra. Van irányítű, amit elvileg kalibrálni is kell, de én 5 perc után meguntam, tehát vegyük úgy, hogy ez nincs. A fájlkezelőt el is felejtettem, itt mindig azt látjuk, hogy 63 GB szabad a 64 GB-ból, számítógépre kötve pedig örömmel fedezzük fel, hogy a belső memória valós mérete 10 MB. Chatelni bőven van lehetőségünk, hiszen van sima chat, van MSN kliens, QQ kliens, ezek persze kínaiak. A Java programok között megint ott egy eMSN, aztán egy Messenger, a két Opera Mini, meg valami golfos játék. Akad itt még e-book olvasó és egy jegyzettömb is, viszont ne dőljünk be a Stocks (részvény) ikonnak, az megintcsak kamu.

SciPhone i726

És akkor jöjjenek a legsúlyosabb funkciók, melyek talán még leírva is komoly agykárosodást okozhatnak. A Butterfly ikonra bökve két pillangó kezd el repdesni a képernyőn, közben ordít valami kínai dallamocska. Aztán itt a Lighters egy Zippo öngyújtót hoz elő, ami kinyithatunk és meg is gyújthatuk a megfelelő hangok kíséretében. Roppant értelme a Drop function, aminek hatására a képernyőn lévő ikonok lezuhannak a semmibe és ismét orbitális hangeffekt hallatszik. A Rotary Screen is veszélyes, ilyenkor a képernyő 360 fokot fordul, mialatt kínai tornádó üvölt ránk. Sajnos ugyanezt bármikor elő tudjuk idézni a felső státuszsort megérintve, úgyhogy óvatosnak kell lennünk. A Knock Glass látszólag semmit nem csinál, viszont ha utána hozzáérünk a képernyőhöz, az „betörik”, némi üvegcsörömpölés közepette. Ezt is elő lehet hozni másképp, csupán az ikonok sorrendjének szerkesztésénél elegendő egy üres területre böknünk. A végén pedig a legveszélyesebb és egyben legsúlyosabb, a Biting finger név és parancssort ábrázoló ikon mögé bújt kis vidámság. Ha ezt megérintjük, egy rémálomba illő őslény támad ránk, igazi ősüvültés kíséretében. Amennyiben túléltük, akkor érdemes fektetett képernyőnél is kipróbálni, mert akkor találkozhatunk a nyáladzó és brutális karmokkal felszerelt tesójával is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés