Samsung Galaxy Tab 10.1V - az első felvonás

Adatkommunikáció, akkumulátor, összegzés

A készülék adatkommunikációs képességeiről nem lehet rosszat mondani, a koreai óriás tervezői mindent belezsúfoltak a gépbe, amit ezen a téren lehet. Természetesen képes WiFi (802.11 a/b/g/n) hálózatokhoz csatlakozni, valamint a netet is szórhatjuk WiFi-n, Bluetooth-on és USB-n keresztül. Ezen kívül kapunk egy A2DP- és EDR-képes, 2.1-es Bluetooth chipet, 21 MBps sebességű HSDPA-t és 5,76 MBps-es HSUPA-t, és persze egy A-GPS modult. Utóbbit ki is használja a Maps, a Latitude, a (Magyarországon hangos navigálásra nem használható) Navigation és a Places, a jelet nagyon gyorsan megtalálja a gép.

A gép az energiát egy 6850 mAh-s, lítiumos akkumulátorból nyeri, a kapacitás tekintélyt parancsoló, legalábbis annak hangzik. A valóságban ez annyira nem masszív, lévén egy ekkora kijelző háttérvilágítása rengeteget fogyaszt, a telep körülbelül 80 százalékát ez szívja le. Egész napos használat mellett éjszakára érdemes töltőre dugni a táblát, közepes használattal (naponta pár óra zenehallgatás Bluetooth-on keresztül, körülbelül egy óra netezés, némi fotózás és térképezés, valamint fél óránkénti e-mail szinkronizálás) két napot bír ki, de a második nap estéjén már enni kér a masina.

Samsung Galaxy Tab 10.1V

Értékelés: Samsung Galaxy Tab 10.1V
Külső
Ergonómia 9 pont
Anyaghasználat 9 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 9 pont
Belső
Kezelhetőség 10 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 10 pont
Alapfunkciók
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 10 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 9 pont
Egyebek
Üzemidő 8 pont
Ár/érték aránya ? pont
Hogyan értékelünk?

Nem vagyok könnyű helyzetben a Galaxy Tab 10.1V értékelésénél. Egyrészt a rajta futó Honeycomb egy nagyon látványos és könnyen használható rendszer, amelyet tényleg táblagépekre szántak, ez minden aspektusán látszik is. Viszont a Google programozóinak és a gyártóknak egyaránt van még egy kis optimalizálni valójuk, tesztalanyunkon bár nagyjából folyamatos a működés, néhol azért be-beakad a rendszer, ez pedig egy felső kategóriás, kétmagos processzorral szerelt gépnél nem hangzik jól. Ráadásul a Samsung nem sokat adott a gyári rendszerhez, bár az 1080p-s videófelvétel dicséretes, a koreai gyártóra amúgy jellemző szoftveres extrák és minialkalmazások sajnos kimaradtak a buliból. A 8 megapixeles kamera által készített képek csak erős közepes minőségűek, viszont a sztereó hangfalpár nagyon kellemes orgánummal rendelkezik, talán az egyik legjobb a piacon; természetesen a mobil eszközöket nézve. A Galaxy Tab 10.1V kizárólag a Vodafone-nál vásárolható meg, ráadásul csak előfizetéses csomagban juthatunk hozzá, így a kártyafüggetlen árról fölösleges beszélni. A Vodafone-nál már 30 ezer forint kifizetése után haza is vihetünk egy Tab 10.1V-t, sajnos egyelőre nincsen több információnk a részletes árakról, amint megtudunk valamit, természetesen beleírjuk a cikkbe.

A rendszerben óriási potenciál van, de ezt már a bemutatóban is kifejtettem, a szoftveres támogatottság és az optimalizálás viszont még érezhetően gyerekcipőben jár; kicsit mintha elhamarkodott lett volna a gép piacra dobása, remélhetőleg a hamarosan megjelenő, átdolgozott Galaxy Tab 10.1 majd kiküszöböli ezeket a problémákat. Feltéve ha addig valamely gyártó nem jelent be egy még vékonyabb táblagépet, és újra hónapokat csúszik a Samsung masinájának megjelenése. Egy tetszett plecsnit viszont mindenképpen megérdemel a gép, amely akár ajánlottra is módosulhat az ár ismeretében, mivel a hibáitól függetlenül tesztalanyunk az egyik legjobb táblagép ma a piacon; végszóként pedig köszönjük a Vodafone-nak a gépet!

Samsung Galaxy Tab 10.1V

dr. Kind

A Samsung Galaxy Tab 10.1V-t a Vodafone biztosította.
On-line ide kattintva rendelhető meg a készülék.

A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés