Samsung Galaxy S Armani - droid öltönyben

Hardver, operációs rendszer

Ha a külsőnél a Galaxy S volt a „donor”, akkor a hardvernél is ezt az utat követték. Ennek megfelelően az Armaniban is egy 1 GHz-es Hummingbird processzor dobog, ami mellé 512 MB RAM és egy PowerVR SGX540 grafikus gyorsító tartozik. A jelenleg piacon lévő megoldások között ez az egyik legerősebb csomag, úgyhogy nem sok panaszunk lehet a sebességre. Ebben az is segíthet, hogy a Galaxy S Armani már alapból az Android 2.2 Froyo rendszerrel érkezik, amit a Galaxy S tulajok egy része már szintén magáénak tudhat (egy részük meg szeretné magáénak tudni). Ahogy az várható volt, megmaradt a TouchWiz felület is, amit nem biztos, hogy mindenkinek tetszik, de részemről elég jól használhatónak tartom, ráadásul sok helyen extra opciókkal és funkciókkal ruházza fel az Androidot.

Samsung Galaxy S Armani

Szolidan bántak viszont az Armani elemekkel, ami nem is baj, az M7500 okozta sokk bőven elég volt. Az egy szem felirat után egy átalakított bekapcsoló animáció fogad (öltönyös droid befigyel), a menüben pedig egy, az Armani oldalra mutató parancsikon, illetve az Armani betűtípus van extraként. Minden más adott a Galaxy S-ből, így nem is megyek bele bitenkénti részletezésbe, de a fontosabb dolgokat természetesen megemlítem. A főképernyő már eleve jól testre szabható, viszont egyrészt kapunk extra Samsung widgeteket, másrészt a szerkesztés sokkal egyszerűbb. Elegendő egy kétujjas mozdulat és máris állítható, hogy egytől hétig hány képernyőt szeretnénk és ezek sorrendje is szabadon variálható.

Samsung Galaxy S Armani

A főmenü ugyanezen módszerrel szerkeszthető, az egyes ikonok sorrendje teljesen szabadon variálható, alternatívaként átkapcsolhatunk sima listás nézetbe is. Az alsó sávon négy ikont látunk, ezek a főképernyőn és a főmenüben is látszanak, így rögtön hozzáférünk a tárcsázóhoz, a névjegyzékhez, az üzenetekhez, a negyedik meg magát a menüt nyitja/zárja be. Az alapfunkciókkal semmi gond nincs, a névjegyzék korlátlanul várja a kontaktokat, mindenkihez bőséges mennyiségű információ tárolható. Üzenetírásnál sincs túl sok gond, a Samsung saját virtuális billentyűzete álló és fekvő helyzetben is jól használható. Akinek még több kell, kapcsolja be a Swype nevű bevitelt, ahol még az ujjunkat se kell felemelni a kijelzőről, hátránya viszont, hogy magyarul nem működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés